ZAHRADA

Dostane vodu ze studny

Letošní léto prý není výjimkou. Meteorologové předpovídají v budoucích letních obdobích postupné zvyšování teplot a přibývání sucha. To znamená, že i u nás se budeme muset naučit šetřit s vodou. Vlastníci zahrady moc dobře vědí, kolik taková zelená plocha dokáže spotřebovat.

Vláha pro naši zahradu může doslova pramenit z různých zdrojů. Mnoho domů a zahrad si v průběhu let pořídilo rezervoáry na vodu, cisterny nebo studny, které nám poskytují možnost nebýt tak závislí na ostatních zdrojích vody a moci s ní lépe hospodařit. Bohužel, vodu hledáme čím dál hlouběji, a proto ji nezřídka čerpáme z hloubek 5 – 6 metrů. Pro takové hloubky je ovšem nutné výkonné čerpadlo.

Zahradní čerpadlo Kärcher BP 3 Garden. představuje chytrý způsob zavlažování. Je vhodné pro čerpání vody právě z hloubky kolem 5-6 metrů. Čerpadlo je téměř bezúdržbové a lze jej nainstalovat díky optimalizovanému připojovacímu hrdlu velmi pohodlně bez použití nářadí. Čerpadlo je vybaveno velkým nožním spínačem, a proto se k němu ani nemusíte ohýbat. Dodatečnou vestavbou elektronického tlakového spínače lze zahradní čerpadlo BP 3 Garden doplnit na čerpadlo s automatickou funkcí Start/Stop a tím jej lze použít i pro zásobování domácnosti vodou.

www.karcher.cz

Inspirace, vtipné tipy a zkušenosti blogerů a blogerek s úklidem zahrady či domácnosti naleznete na www.svetcisteni.cz

Související příspěvky

Ratanový nábytek v bílé barvě je opravdovou známkou vkusu a elegance

redakce

Voda bude luxus. Naučte se s ní hospodařit

redakce

Kameny tvoří kostru a duši každého domova

redakce