ZAHRADA

Čím zastínit terasu?

Terasy jsou v současné architektuře pro oblast rodinných domů doslova nepostradatelným prvkem. Moderní trendy ve stavebnictví ji využívají prakticky na všech novostavbách a také majitelé starších rodinných domů stále častěji přemýšlí o jejím provedení. Aby byla terasa u domu ale opravdu pohodlná a efektivní, musí být také vybavena proti působení ostrých slunečních paprsků, tedy správným stíněním. Jaké stínění pro terasu zvolit?

Možnosti jsou 2 – markýza nebo pergola k domu

Efektivní řešení, jak zastínit terasu u rodinného domu jsou především 2. Konkrétně se jedná o využití markýz a pergol. Jedno z řešení ale přináší vyšší účinek a má více předností. Markýzy bohužel příliš nejsou schopné odolávat větru a venkovním vlivům v roztažené poloze. Často následkem vnějších vlivů dochází také k vyblednutí barev látky nebo k jejímu poškození. Roztahovat se musí mechanicky nebo pomocí motoru, ale při obou variantách hrozí porucha systému. Z těchto důvodů se raději přikláníme pro pergoly.

 
WP_20140506_013-1402321661

Dřevěná pergola je zárukou elegance a odolnosti

Dřevěná pergola má oproti markýzám hned několik výhod. Především v pevnosti a odolnosti materiálu. Dřevo se jen tak nepoškodí. O eleganci dřevěných pergol také nemusíte mít strach. Dřevo je totiž materiálem, který se skvěle hodí nejen na volné prostranství zahrad, ale také vynikne právě u zdi domu. Stačí vybrat ten správný druh.

Speciální druh ke zdi domu nabízí Delta Svratka s.r.o.

Konstrukce pergoly ke zdi domu ale má svá specifika. Ne příliš výrobců se specializuje přímo na tento druh. Většinou mají výrobci v nabídce zastoupené jen druhy na otevřené prostranství. Výjimkou je ale společnost Delta Svratka s.r.o., dlouholetý a spolehlivý výrobce dřevěných staveb. Kromě klasických pergol má ve svém sortimentu také speciální modely přímo konstruované pro přichycení ke zdi domu, tedy pro zastínění teras.

pergola-ke-zdi-300x470-3-1411731207

Související příspěvky

Osvěžení nejenom pro vás, ale i vaše rostliny

redakce

Jak vypadá kvalitní zahradní altán? Jeden takový si představíme!

redakce

Připravte se na zimu

redakce