TIPY ZAHRADA

Čas vodních radovánek se blíží

Stále častějším doplňkem českých zahrad i zahrádek je bazén. V horkých letních dnech poskytne potřebnou úlevu rozehřátému tělu v pohodlí domova, chaloupky či chaty. Jen si představte třpytivou hladinu ve slunečních paprscích, která láká k osvěžení. Hned ráno si můžeme dát první dávku osvěžení a celý den je veselejší.

Největší radost a vyžití přinese zahradní bazén jednoznačně dětem. Užijí si spoustu zábavy při vodních hrách, lze předejít přehřátí organismu a navíc se neplavci za chvíli zbaví strachu z vody nebo potopení hlavy. Stydliví jednici, kteří neradi navštěvují veřejná koupaliště, navíc ocení soukromí a čistě křišťálovou vodu. A rodina je pěkně pohromadě.

Nadzemní bazény

Nespornou výhodou zahradního nadzemního bazénu je snadná a rychlá montáž bez nutnosti stavebních úprav. Postačí kousek rovné plochy, ochranná fólie před mechanickým poškozením a můžeme začít. Za 30 minut je postaveno a stačí jen napustit vodu.

Bazény s ocelovou konstrukcí jsou velmi stabilní, cenově dostupné a díky kartušové filtraci nepotřebují náročnou údržbu. Oproti zapuštěným bazénům jsou nadzemní také mnohem bezpečnější pro běhající drobotinu, je potřeba jen odstranit schůdky. Mezi další užitečné doplňky a příslušenství pro provoz bazénu patří například solární plachta, která násobí sluneční záření, rychleji ohřívá vodu a v noci omezí tepelné ztráty nebo klasická krycí plachta chránící bazén před padajícím listím a poletujícími květy a hmyzem. Běžné nečistoty průběžně odstraní sběrač Skimmer, plynulé dávkování tablet umožní plovák na chlor a hodí se i teploměr pro případné sledování změn.

Vybírat ideální bazén lze z mnoha typů, z mnoha velikostí, materiálů a prodejci jistě rádi poradí s realizací.

Už si tu idylku představujete?

Zavřete oči, zasněte se… a v létě si to parádně užijte!

 

 

Související příspěvky

Patentovaná zámková dlažba Tri-Lock pro náročné

redakce

Prodej domu – co vše vás může překvapit

redakce

Střežte svůj majetek, i když u něj zrovna nestojíte

redakce