ZAHRADA

Borovice lesní je skvělá a nenáročná dřevina k pěstování

Borovice lesní je bezpochyby zajímavým stromem, který se bude vyjímat prakticky na každé zahradě. Například u kultivaru Glauca vás na první pohled zaujmou jehlice, které se pyšní nádhernou modrozelenou barvou.

Jak vypadá borovice lesní Glauca

Kultivar borovice lesní Glauca se právem řadí spíše k těm vzácnějším druhům. Může dosáhnout výšky až 12 metrů. Zatímco ve spodní části kmene je kůra šedohnědá, v horní části dosahuje oranžovohnědého odstínu.

Na tomto kultivaru vás ale nejvíce ze všeho zaujmou jehlice. Ty vyrůstají ve svazečcích po dvou. Jsou tuhé, mírně zkroucené a ojíněné. Jehlice dosahují krásné modrozelené barvy, která se v zimě mění na stříbřitě modrou. Opadat přitom mohou zhruba až po 5 letech.

Nenáročná a vděčná dřevina

Borovice lesní a její kultivar Glauca je považován za nenáročnou a vděčnou dřevinu. V přírodě bychom jej hledali na extrémně nehostinných místech. Tato borovice je rovněž mrazuvzdorná a nevadí jí ani horký úpal. Stejně tak skvěle odolává větrům a nepříznivému městskému počasí.

Pamatovat je tak třeba pouze na dostatek světla. Z toho důvodu zvolte spíše slunné stanoviště. Borovice dobře poroste v lehké, mírně vlhké, ale nezamokřené půdě.

Nejlépe bude vypadat jako dominantní strom

Vzhledem ke svému vzrůstu se tato borovice bude nejlépe vyjímat jako dominantní strom. Vysadit ji můžete třeba u zahradního jezírka nebo do pěkné nádoby na terasu.

Pokud i přesto trváte na nějaké doplňující výsadbě, bude se k ní nejlépe hodit decentní okrasná tráva nebo třeba kámen. Díky své barvě bude skvěle harmonizovat s vaší okolní výsadbou.

Více informací ze světa okrasných stromů najdete na www.okrasne-stromy.cz.

Související příspěvky

Zahradní párty stany jsou nepostradatelnou součástí venkovních oslav a událostí

redakce

Elegantní dřevěná stavba na zahradu? Rozhodně altán!

redakce

Gril, pec nebo zahradní krb?

redakce