ZAHRADA

Bazénová sezóna se blíží, 5 tipů pro odzimování bazénu

Zima se letos již pomalu a jistě blíží ke svému konci a pro mnoho z nás začnou jarní přípravné práce na zahradě. Mezi tyto práce se bezesporu řadí také odzimování bazénu a jeho přípravu na další sezonu. Odzimování bazénu byste rozhodně neměli odkládat, protože včasným zapojením můžete předejít mnoha komplikacím, které se týkají především kvality vody. Vhodná doba je v březnu nebo dubnu. Zde je pro vás připraveno 5 tipů, jak správně odzimovat bazén.

 

Odkrytí a příprava

Pokud máte bazén, kde je napuštěná voda celoročně, pouze s částečným odpuštěním na zimu, nejprve odkryjte zakrývací plachtu. Plachtu nechte na čistém místě usušit a dávejte velký pozor na její protržení nebo jiné poškození. Suchou plachtu složte a dobře uschovejte.

 

Rozložení a příprava

V případě rozkládacích bazénů, je nutné nejprve bazeny připravit na provoz. Nejprve zkontrolujte místo, na kterém bude bazén stát. Na místě nesmí být žádné velké ani ostré předměty. Poté bazén rozložte, vyčistěte a postupně začněte napouštět.

 

Zapojení

Když je bazén připraven, musíte k němu připojit veškeré příslušenství. Zapojeny musí být všechny hadice a filtrace.. Před zapojením zkontrolujte. V jakém stavu se všechny komponenty nachází. Kontrolou se můžete vyhnout následným komplikacím. Po zapojení všech přístrojů bazén dopusťte na požadovanou míru.

 

Zjištění stavu vody a čištění

Čerstvě napuštěná voda nebude odpovídat parametrům, které by měla voda v bazénu mít. Proto pomocí testerů zjistěte PH vody a podle toho jí ošetřete. K základnímu vyčištění vody je často využíván chlór. Ovšem nesmíte zapomínat ani na správnou hladinu PH a čistotu vody.

 

Vodu nechat důkladně filtrovat

Po napuštění a připravení bazénu ještě stále není hotovo. Musíte nechat celý bazén přefiltrovat a to nejlépe dvakrát. Vhodné je také vysátí bazénu pro odstranění drobných nečistot na plachtě. Pak už budete pouze čekat na teplé počasí, abyste si mohli svůj bazén opravdu dokonale užívat.

Související příspěvky

Blíží se sychravé počasí. Jak na něj vyzrát?

redakce

Neukládejte zahradní nářadí a techniku do garáží a sklepů. Pořiďte jim vlastní domek!

redakce

Jaký typ bazénu představuje nejlepší poměr ceny a kvality?

redakce