ZAHRADA

Bazénová sezóna již pomalu končí

Uživatelé domácích venkovních bazénů už začínají pomalu počítat dny, kdy se budou moci ještě vykoupat v bazénu. S končícím létem ubývá teplých dnů a zkracuje se i doba slunečního svitu, takže koupání v bazénové vodě už nepřináší takový požitek a odpočinek. Teplota vody se vzhledem k chladnějším nocím snižuje a užívání bazénu se postupně stává koníčkem jen pro otužilce. Koupací sezónu u venkovního bazénu lze prodloužit jeho zastřešením a ohřevem bazénové vody. To ale nic nemění na faktu, že zanedlouho už koupání v bazénu prostě nebude možné. Musíme myslet dopředu a začít bazén připravovat na zimu.

 

Jak má vypadat bazén před zazimováním?

Připravit bazén na zimu rozhodně neznamená pouze fakt, že do něho nalijete zazimovač a máte vystaráno. Bazén musí být ve stoprocentní kondici a hlavně voda v něm musí mít odpovídající kvalitu. Jinak by se mohlo jednoduše stát, že až na jaře roztají ledy, mohl by bazén připomínat spíše rybník pro žáby. Voda i před zazimováním musí mít odpovídající hodnoty pH (optimálně v rozmezí 6,8 – 7,6). K udržení optimálních hodnot pH nám pomohou výrobky pH Plus, pH Minus a pH tester. Dalším parametrem, který je nutné sledovat, je obsah aktivního chloru (jeho koncentrace by se měla nacházet v rozmezí 0,3 – 0,6 mg/l). Jeho přítomnost v bazénové vodě je velmi důležitá – v průběhu koupací sezóny zamezuje rozvoji nežádoucích mikroorganismů (bakterií, řas a dalších). Těsně před zazimováním bazénu je také nutné bazénovou vodu dostatečně nachlorovat,protože řasy a některé další mikroorganismy dokážou ve vodě přežívat a rozmnožovat se i při nízkých teplotách těsně nad bodem zamrznutí vody.

 

Teprve nyní přichází na řadu zazimování

Ve chvíli, kdy je bazénová voda po koupací sezóně správně ošetřena (dostatečná koncentrace aktivního chloru a optimální hodnota pH), je možné konečně do vody aplikovat zazimovač do bazénu. Vždy se řídíme pokyny výrobce tohoto přípravku. Obvyklým standardním postupem je nejprve upuštění vody pod úroveň trysek a umístění plováků na hladinu bazénu z důvodu tvorby ledu. Následuje vlastní nadávkování zazimovače podle návodu výrobce a závěrem překryjeme bazén krycí ochrannou plachtou, aby do bazénu zbytečně nepadaly nečistoty, které bychom na jaře museli opět složitě odstraňovat. Samozřejmostí je i správné zazimování bazénového filtru, o přesném postupu Vás budeme informovat v dalším díle.

 

 

Hlavním předpokladem úspěšného provozu bazénu v koupací sezóně i při zazimování je kvalita používané bazénové chemie, která jde ruku v ruce s vysokou účinností. Pokud byste chtěli šetřit a nakoupíte levnou a nekvalitní bazénovou chemii, může to mít velké následky. Nekvalitní bazénová chemie nemá takové účinky a mohlo by se stát, že na jaře byste museli vodu dokonce měnit. Pokud se ale spolehnete na bazénovou chemii PWS, nemusíte si o kvalitu vody dělat nejmenší starosti. Bazénová chemie PWS patří k nejlepším druhům bazénové chemie nejen na našem trhu. Výsledky značky PWS potvrzují sami zákazníci, kteří se vracejí i v dalších sezónách a opakovaně jsou s produkty této značky velmi spokojeni.

Pokud si nejste jisti nebo si nevíte rady, obraťte se na nás, rádi Vám s výběrem vhodného přípravku pomůžeme. Poradenství pro naše zákazníky je samozřejmostí, standardně patří mezi námi nabízené služby a je v průběhu celého roku poskytováno zcela zdarma. Kontaktní údaje naleznete zde.

Kompletní sortiment najdete na eshop.techneco.eu.

 

Související příspěvky

Při realizaci vlastní vrtané studny nemusíte nutně napřed získat stavební povolení

redakce

Čím zastínit terasu?

redakce

Příprava zahrady na léto se bez pořádné zahradní techniky neobejde

redakce