ZAHRADA

Bazénová filtrace: Výběr a návod k použití

Základem každého bazénu by jistě měla být i kvalitní filtrace. Na našem trhu jsou dva hlavní typy. Tím prvním je kartušová filtrace, které obsahuje právě kartušový filtr a dále ještě existuje druhý typ, a tím je písková filtrace. Ta je složena právě z písku, který naši vodu dokáže mnohem účinněji přefiltrovat. Filtrační písek do bazénu lze samozřejmě dokoupit a průběžně měnit.Pokud máme bazén a nevíme jak vybrat filtraci k bazénu, určitě je lepší nechat si poradit od odborníků, kteří dané problematice skvěle rozumí. Jednou z nejpoužívanějších však je bazénová filtrace Marimex, se kterou rozhodně neuděláte chybu a bude vám perfektně a dlouho sloužit. Ať už to bude písková nebo kartušová filtrace, můžete si být jisti, že vám skvěle poslouží.

 

Jak připojit a jak často používat

Zapojení pískové filtrace k bazénu není nic složitého. Chcete-li používat tu s označením ProStar 4, potom je pro vás připraveno video s názvem Písková filtrace ProStar 4 – montáž. Kromě videa vám samozřejmě plně poslouží i Prostar 4 návod, který je psán tak, aby mu porozuměl i méně zkušený člověk. Návod k pískové filtraci vše vysvětlí naprosto dokonale. Častou otázkou mnoha lidí však nadále zůstává, jak často filtrovat vodu v bazénu. Na to existuje jednoduchá odpověď, která zní každý den. Doba filtrace samozřejmě závisí na tom, jak velký váš bazén je. I tyto informace najdete v přiloženém návodu.

 

Vodu udržujte i jinak

Není to však jediná nutnost, jak udržovat vodu v bazénu čistou. Také je nutná aplikace chloru a sledování hodnoty pH. Pokud sami nevíte jak pečovat o bazén, určitě se zeptejte odborníků ve společnosti Marimex, kteří vám perfektně poradí i s tím, jak vyčistit bazén.

Pokud svůj bazén ještě nemáte, využijte akce bazény 2013 a kupte si ho za vynikající cenu. Ten stačí napustit vodou, připojíte motor k pískové filtraci a základ je hotový.

Související příspěvky

Je čas začít přemýšlet o stavbě pergoly…

redakce

Ideální terasa je ze dřeva

redakce

Grilování masa s profi grilem

redakce