ZAHRADA

Altán je dokonalou ozdobou nejen v parku

Krásu altánů můžeme obdivovat především v městských parcích, kde je jejich využití nejčastější. Altány jsou jednoduché stavby, které jsou určeny především k odpočinku a relaxaci. Vždy, když do něj usednete, byste měli mít příjemný pocit a ten si užívat. Altány jsou specifickou stavbou, která díky svým dispozicím automaticky naladí příjemnou atmosféru a dokáže nás uklidnit. Altány nemusí být pouze součástí parků a zámeckých zahrad, ale mohou se stát okrasou i vaší zahrady.

Altány jsou krásné stavby

Obvykle se jedná o malou stavbu, která má podobu jednoduchého přístřešku. Altány můžete najít v podobě čtyřúhelníků, šestiúhelníků nebo i osmiúhelníků. Tato stavba může být umístěna kdekoliv na vašem pozemku. Rozhodnutí o umístění je pouze na vás, ale protože se jedná o místo, určené k odpočinku, vždy by měl altán být na nejklidnějším místě zahrady nebo parku. Nejčastějším materiálem pro výrobu altánů je dřevo. Právě díky kouzlu přírodního dřeva jsou altány tak krásné a výjimečné. Altán se může jednoduše stát dominantní ozdobou třeba i vaší zahrady.

 

 

Designové možnosti jsou téměř neomezené

Práce s přírodním dřevem má mnoho výhod. Dřevo se považuje za nejkreativnější stavební materiál, ze kterého můžete dosáhnout opravdu dokonalé stavby. Můžete vybírat altány vzdušné, které jsou pouze s nízkým zábradlím a je z nich vynikající rozhled na všechny strany. Pro větší pocit soukromí si můžete zvolit altán uzavřený. Tyto modely bývají zpravidla prosklené a jsou vybaveny dveřmi.

 

Kvalitní výrobci nabízí spoustu modelů

Výrobci, kteří se na výrobu altánů opravdu soustředí vám nenabídnou pouze několik málo modelů, ze kterých si musíte vybrat, ale nabídnou opravdu široký výběr. Společnost Vladeko s.r.o. se výrobou altánů dlouhodobě zabývá a svým zákazníkům nabízí širokou škálu produktů různých typů. Všechny modely jsou vyrobeny z vysoce kvalitního dřeva a s maximální pečlivostí.

Související příspěvky

Zahradní posezení by mělo mít kvalitní zastřešení

redakce

Efektivní a úsporné zavlažování truhlíků

redakce

Účinnou ochranou před sluncem jsou stínící sítě

redakce