TIPY

Zimní grilování pod pergolou

Zima a chladné počasí nám sice dokáže poskytnout odlišné vyžití, kterého se nám v létě nedostává, ale kdo by se chtěl odpoutat od příjemného posezení s přáteli na vaší zahrádce? O relaxační zónu a zároveň společenské zázemí přijít nemusíte. Zimní večery vám zajistí moderní hliníková pergola nebo současná novinka – bioklimatická pergola.

Bioklimatická pergola, zdroj: sunsystem.cz

 

Hliníková pergola prodlouží vaše oslavy

Proč se spoléhat na přízeň klimatických podmínek a věnovat svou pozornost případným komplikacím. Hliníková pergola vám vytvoří nejen skvělý prostor k pořádání venkovních sešlostí, ale díky odolné konstrukci prodlouží i možnost pobytu ve venkovním prostředí. Kvalitní zastřešení vám poskytne nekompromisní ochranu před jakoukoliv změnou počasí. Není tedy třeba sklízet ze stolu a přesouvat se do domu při prvních náznacích deště.

 

Výhody hliníkové a bioklimatické pergoly

Hliníkové pergoly jsou oblíbené z důvodu mimořádně odolné konstrukce, která navíc nevyžaduje žádnou údržbu. I za těchto podmínek dokáže překvapit celkovou životností přesahující i desítky let. Pergola je doplněna o stínící systém sloužící k vytvoření bezpečného úkrytu před přímým slunečním zářením a dokonale navržený design střešní konstrukce je přizpůsobený k rychlému odvodu dešťové vody. Hliníková pergola se tak uchovává v suchém prostředí, čímž se výrazně prodlužuje celková životnost konstrukce.

 

Bioklimatická pergola PLACEO

Bioklimatické pergoly (naklápěcí lamelové) jsou horkou technologickou novinkou. Technologie se chlubí celou řadou výhod, které vám i vašim hostům zajistí plně komfortní posezení bez ohledu na venkovní počasí. Pergola je bezúdržbová a pro své dokonalé zpracování za současného použití prvotřídních materiálů nabízí i nadstandardní životnost.

Za zmínku stojí lamely odolávající sněhové zátěži s možností jejich úplného uzavření v zimních dnech. Návrh je v každém kroku podroben nadčasovému designu, proto je například motor skryt, aniž by musel vyčnívat mimo prostor pergoly. Bioklimatická pergola PLACEO se dá vybavit příslušenstvím z řad stínící techniky a hliníkových systémů. Přizpůsobte si její vzhled a funkčnost k obrazu svému.

Bioklimatická pergola poslouží za každého počasí. Zdroj: alaris.cz

 

Pergola v zimě?

Posezení pod zastřešenou hliníkovou pergolou v průběhu celého roku, vyjma zimních měsíců, je příjemné. Přece jen jde o otevřenou konstrukci a je třeba se dostatečně obléci.

Bioklimatická pergola v zimě, zdroj: sunsystem.cz

 

Zastřešení dokáže zajistit suché prostředí a tepelný komfort snadno navýšíte kvalitním ohřívačem. Pokud plánujete prostory vyhřívat, je možné si pergolu obohatit i o dekorativní zeleň. O relaxační zónu tak nepřijdete ani v těch nejchmurnějších dnech.

Květiny v zimní zahradě, zdroj: sunsystem.cz

 

Dekorace ve vánočním stylu

Hliníkové bioklimatické pergoly neslouží jen k posezení a bujarým oslavám s přáteli u lahve kvalitního vína, ale poskytují zázemí a ideální prostor k psychické očistě ve chvíli, kdy to skutečně potřebujete. K vylepšení vzhledu se nabízí stylová dekorace, kterou v těchto dnech cílíme na vánoční tématiku.

O útulnou atmosféru se postará především vhodně zvolený nábytek, dekorativní prvky a moderní vánoční osvětlení. Oblíbeným doplňkovým osvětlením je bezesporu technologie LED ve všech úpravách. Kromě klasických světýlek s vánoční tématikou se můžete nadchnout pro LED pásky do venkovního prostředí nebo stylové lucerničky.

Pergola a vánoční dekorace, zdroj: svet-bydleni.cz

 

Pod pergolou vaříme i pijeme

Pergola je důležitým místem, které dokáže zastoupit libovolnou roli nebo funkci. Od příjemného odpočinku až po raut plný jídla. Grilovací párty si můžete dopřát nejenom v létě.

V tomto prostoru oceníte libovolné grilované jídlo dle chuti a přání strávníků. Z aktuálního hlediska doporučujeme žádaný grog nebo svařák.

Dejte si pod pergolou domácí svařák.

 

Připravte si svůj domácí svařák

K přípravě 4 hrníčků kvalitního domácího svařáku je zapotřebí:

  • 1l červeného vína
  • 1-3 kousky skořice
  • 5-15 kousků hřebíčku
  • 6 lžic cukru
  • kůra z citrónu
  • dle chuti muškátový oříšek, badyán a popřípadě rozinky

Související příspěvky

Jaký držák vybrat pro otáčení televize?

redakce

Nábytek pro takzvaná bílá povolání

redakce

Ekologické daně a dotace pro domácnost: jak si finančně pomůžete vy?

redakce