TIPY

WPC dlaždice jsou bezúdržbovým řešením na terasu

Místo skromného balkonu sníte o velké terase, na níž byste mohli snídat za svitu slunce? Nebo plánujete stavbu pergoly? Pak si dobře rozmyslete, jakou vyberete podlahovou krytinu. Velmi oblíbené jsou zejména WPC materiály.

WPC materiály jsou vynikající na venkovní podlahy. Existují jak WPC dlaždice, tak prkna, tudíž si můžete vybrat, jaký styl podlahy vás více láká. Dlaždice napodobují klasickou dlažbu, prkna zase dřevěnou podlahu.

 

Dřevoplastový ekologický materiál

WPC je zkratka z Wood-Plastic-Composite. Česky by se dalo říct, že jde o dřevoplastový materiál složený ze dřeva a polymeru, který si tedy zachovává vlastnosti dřeva, ale zároveň eliminuje jeho negativa.

Oproti dřevu je například daleko odolnější. Venkovní dlažba z WPC odolává slunci, mrazu, dešti, slané vodě, hmyzu i dřevokazným houbám. Svůj původní kouzelný vzhled si zachovává i po letech, a to bez jakékoliv údržby. Nemusíte ho natírat, impregnovat ani olejovat. Rodiny s dětmi potěší také větší bezpečí, na podlaze z WPC si dítě nezadře třísku, ani neuklouzne, jelikož povrch je protiskluzový. Kromě toho se dá materiál WPC 100% recyklovat.

 

Na balkony, terasy, zahrady i ploty

Z WPC vypadá perfektně terasová dlažba, dlažba kolem bazénu či podlaha na balkoně. Vyrábí se z něj ovšem i ploty. WPC prkna jsou oblíbená ze stejných důvodů jako podlahy. Jsou bezúdržbová, dlouho krásná a vypadají přirozeně jako dřevo.

Prvotní investice je sice o něco vyšší než v případě jiných materiálů, ovšem když uvážíte bezúdržbovost a dlouhou životnost, finance se vám určitě vrátí.

 

Kolik by stála podlaha na vaši terasu?

Společnost NEXTWOOD, která WPC ploty, prkna i dlažbu prodává, má na svém webu pěkný kalkulátor. Stačí do něj zadat tvar a rozměry terasy, vybrat si barvu, a hned zjistíte, kolik by vás taková podlaha stála. Na webu si prohlédnete i ceny jednotlivých produktů.

Související příspěvky

Strojové čištění koberců a sedaček Praha

redakce

Vybavte svůj interiér do detailů

redakce

Jak reagovat, když vám v současnosti dorazí oznámení o zvýšení ceny za dodávky energií?

redakce