TIPY

Vyhlaďte vrásky na svém domě

Novostavby i rekonstruované domy někdy zkrátka trápí různé vady na kráse jako jsou spáry a trhliny v omítce i ve zdech. Takové nepříjemnosti bychom rádi zahladili a svým domovům vrátili lesk. Pokud víte, jak na to, je to hračka.

Každý z nás se vždy jistě těší na to, až navlékne svůj baráček do nového kabátku ať nový nebo po rekonstrukci. Nezřídka se však stane, že se kolem oken objeví spáry a v omítce trhliny. Často je tento problém neočekávaný a mnohdy nás velice rozmrzí, protože toužíme po dokonalých výsledcích. Není však třeba věšet hlavu, protože se spárami i trhlinkami si můžete poradit snadno. Stačí jen vědět, pro jakého pomocníka sáhnout.

Pattex štukový akryl je tmel na disperzní bázi, vhodný pro práci jak v interiéru, tak exteriéru. To znamená, že s ním můžete opravovat jak trhliny zdí uvnitř domu, tak na venkovní omítce. Lze jej využít jako tmel na praskliny ve zdech, spáry mezi sádrokartony i na spáry okolo oken a dveří.  Díky vynikající odolnosti vůči UV záření ani po čase nemění barvu. Navíc se vyznačuje vysokou přilnavostí k většině stavebních materiálů včetně porézních, jako jsou například omítky, beton, dřevo nebo kámen. Je možné s ním pracovat i za vlhka. Pattex štukový akryl je elastický a vhodný i na hrubé povrchy. Snadno jej můžete přetřít, proto na první pohled nebude ani znát, že zde kdy nějaká prasklinka vůbec byla. Tento tmel bude neocenitelným pomocníkem při různých rekonstrukcích či drobnějších opravách vašeho domu či chalupy.

Více na www.pattex.cz

Související příspěvky

Správně vytápěná domácnost je ta, kde vzduch cirkuluje

redakce

Návrh interiéru koupelny v Brně v provensálském stylu

redakce

4 hlavní důvody, proč je LED osvětlení fenoménem dnešní doby

redakce