TIPY

Vybíráme oblečení, aneb na co myslet při nakupování

Nakupovat chodíme z různých důvodů. Potřebujeme nové oblečení, protože to staré je nám malé. Hledáme něco speciálního na chystanou akci. Chceme se pobavit s kamarádkami nebo si zlepšit náladu. Nevíme, jak jinak zabít čas, než nám pojede autobus. Argumentů pro nakupování nalezne každá žena hromadu, i kdyby ji o půlnoci vzbudili. Ovšem mnohem těžší už je potom obhájit, proč daný kousek tak nutně potřebuje. Pravdou je, že při nakupování je potřeba myslet také na lepší důvody, než jenom ty, že vám to v tom fakt sluší, nebo že teď je to ve slevě, protože přesně díky tomu množství vašeho oblečení exponenciálně narůstá, zatímco skříň se spíš zmenšuje. Vždycky si tedy položte následující otázky:

 

Budu to mít k čemu nosit?

Ano, ty zelené kalhoty jsou sice krásné, ale budete si mít k nim co vzít? Odpovídají stylem alespoň některému vašemu tílku nebo tričku? A co boty? Vždycky je důležité myslet na to, jestli daný kousek budete mít s čím sladit a to nejen barvou, ale také celkovým stylem. Vaše oblečení musí mít stejnou řeč, abyste k něčemu vypadala.

 

Mám to kam nosit?

Sexy krátké šaty, které vám dělají pěkný zadek a sexy boky sice stojí za uvažování, ale popřemýšlejte, jestli si je vlastně budete mít kam vzít. Budete v něčem takovém moct jít do práce? Budete se v tom cítit stejně tak dobře, když půjdete vyzvedávat svoje dítě do družiny? Nemá cenu si pořizovat oblečení, které ve vašem každodenním fungování nenajde žádné uplatnění.

 

Je to vhodné oblečení vzhledem k mému věku/profesi/stavu?

Duhové pruhované punčocháče jsou sice veselé, ale opravdu se hodí pro padesátiletou ženu? Nad podobnými modely si můžete leda tak zavzpomínat nebo je koupit svým dětem/vnoučatům, ale určitě myslete na to, že vzhledem k vašemu věku nebo situaci, už existují určité hranice, které byste neměla překračovat. Vy už jste si nošení některého druhu oblečení užila, tak teď to nechte těm, pro které je to určeno.

Pokud budete hledat na interntu, podívejte se na nějaké módní srovnávače.

 

Opravdu to budu nosit?

Pokud daný model opravdu chcete, na tuhle otázku odpovíte vždycky kladně. Přesto ale v tomto výčtu nesměla chybět, protože představuje takový ten poslední záchvěv logického myšlení předtím, než doopravdy vyrazíte s peněženkou k pokladně.

Související příspěvky

Krby pro každého

redakce

Jak poznat kvalitní rozkládací postel?

redakce

Vysoce variabilní kancelářský nábytek

redakce