TIPY

Vybíráme dárek pro domácího kutila

Kutila v domácnosti si musíte předcházet. Nedělní kachnička s knedlíkem a zelím a neubývající zásoba vychlazeného piva v lednici jsou určitě tou správnou cestou. Ale své skóre můžete ještě vylepšit díky pečlivě zvolenému vánočnímu dárku. A jaký by to měl být?

Opravuje domácí kutil neustále něco v domě či na chatě a všechny potřebné propriety tahá po kapsách za doprovodu úporného nepořádku? Pak by se mu mohl zalíbit kufr na nářadí nebo rovnou hliníková přepravní bedna, protože mít kam uložit nářadí a přístroje je pro domácího kutila velmi důležité. Mezi výrobky z tržnice a kvalitními plastovými kufry na nářadí zdánlivě není žádný rozdíl (tedy kromě trochu vyšší ceny), ale špatný výběr poznáte v okamžiku, kdy se díky povolenému pantu rozsypou všechny vrtáky, hřebíky a šroubováky zrovna na váš bílý koberec, protože Murphyho zákony fungují i v případě domácí dílny.

A toto pravidlo nepodceňte ani když vybíráte dílenský vozík na nářadí. Ten je v mnoha ohledech dokonce praktičtější než zmiňovaná úložiště.

 

Výhody dílenského vozíku:

* více se do něj vejde

* modely vybavené zásuvkami umožňují skladovat veškeré nářadí přehledně a pohodlně

* zásuvky můžete vybavit praktickými dělícími příčkami

* drobné úkony lze udělat přímo na odkládací desce vozíku (překlad: budete mít čistý stůl)

* dobře se s ním manipuluje

* a když kutil skončí, stačí dílenský vozík popadnout a odtáhnout zpátky do dílny

* nevýhodou je mrtvá váha navíc, jsou-li v cestě schody

Výrobky značky Ťong & syn vás ale o většinu výhod rychle připraví. Nejdříve kolečky poškrábou podlahu, potom se začnou jejich šuplíky zasekávat a ve velkém finále vám při pokusu o odtáhnutí skončí jejich madlo v ruce a vy se budete pracně sbírat z té poškrábané podlahy.

Pod vánoční stromeček proto v každém případě kupujte kvalitní dílenské vybavení, které vydrží více než jednu sezónu. A kdo ví, možná se pak dočkáte i té nové poličky, o kterou se už připomínáte od předminulých Vánoc. Vždyť když správný kutil slíbí, že něco udělá, tak to udělá a není třeba mu to každé tři měsíce připomínat. Věřte mi.

Související příspěvky

Přípravu na topnou sezónu začněte v létě

redakce

VÍTE, JAK SPRÁVNĚ SKLADOVAT POTRAVINY V CHLADNIČCE? CHLADNIČKY GORENJE TO VÍ.

redakce

Zamyšlení nad vývojem realitního trhu s ohledem na dopady koronavirové krize

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.