TIPY

Výběr světel na e-light.cz

Pokud vás těší interiérový design, výběr osvětlení do bytu nebo domu je pro vás potěšením, takových z nás je však jen málo. Když vybíráme světla pro náš domov, s výstavbou nebo rekonstrukcí se blížíme ke konci a jediné, na co se těšíme je, aby už bylo všechno hotovo. Myslete však na to, že tyto detaily váš domov utváří. Každé interiérové svítidlo má odlišnou funkci a hodí se do jiného prostoru. Přečtěte si pár tipů, jak s osvětlením nakládat. Budete vděčni, až je začnete využívat a světla budou praktická.

Světla s různou intenzitou

Při výběru osvětlení myslete na to, že více se někdy rovná méně. Představte si, že se v noci probudíte a potřebujete si dojít na toaletu. Musíte rozsvítit silné světlo, které je nepříjemné do očí a se 100% jistotou vás probere na další hodinu. Další nálož světla čeká v koupelně, které sice potřebujeme k umytí rukou, ale ocenili bychom, kdyby ho bylo méně. A to je přesně chvíle, kdy budete vděčni za tlumené světlo v ložnici, na chodbě nebo vlastně kdekoliv v bytě. Tato světla je možné zabudovat jak do podhledů na strop, tak v podobě svítidel ve stěně. V koupelně lze tlumené světlo řešit pomocí zrcadla, které má v sobě světlo zabudované. Výhodou světel ve stěně může být jejich reakce na pohyb.

Prostory, kde je naopak spousta světla potřeba

Někdy je potřeba svítit málo, jindy zase hodně. V kuchyni při vaření, v jídelně při jídle, v pracovně při práci a také v dětském pokoji při psaní nebo kontrole úkolů. Zde vám budou dobře sloužit stropní svítidla, která jsou schopna navodit dojem přirozeného světla. Nemusí tedy záležet na tom, jestli chcete pracovat, vařit, nebo dělat cokoliv jiného ráno nebo večer. Světla s přirozeným svícením jsou skvělá také v případě, jestliže potřebujete tu a tam vyfotit hezkou produktovou fotku nebo outfit do feedu na stories.

Související příspěvky

5 důvodů pro přestup k menšímu dodavateli plynu a elektřiny

redakce

Nejpohodlnější vaření? Jedině s chytrými pomocníky!

redakce

Nepodceňujte pojištění své domácnosti

redakce