TIPY

Vsaďte na jistý výnos z nájemného každý měsíc

Zatímco si můžete ohlídat výběr správného investičního bytu i lokalitu, nájemníci představují lidský faktor, který je nepředvídatelný a který bohužel nemůžete ze 100 % ovlivnit. Můžete se však spojit s realitními profesionály, kteří se vám postarají o výnos z investičního bytu, a to dokonce i tehdy, když je byt neobsazen nebo je problém s neplatiči. Kromě zabezpečení vůči těmto rizikům také můžete jako majitel investiční nemovitosti jednoduše navýšit cenu nemovitosti, kterou pronajímáte, a dosáhnout tak ještě většího zhodnocení.

Prověření bezdlužnosti nájemníků

Profesionální realitní společnost má odpovídající páky na to, jak prověřit zájemce o bydlení a snížit tak riziko na minimum. Lépe se tak dovedou ochránit před případnými neplatiči než pronajímatel. „Každého nájemníka prověřujeme v registru dlužníků. Pokud má byť jeden záznam, nájemní smlouvu s ním neuzavřeme. Používáme léty praxe prověřené a neprůstřelné smlouvy, které nám umožní se efektivně zbavit neplatících nájemníků. V rámci naší služby jde ale tato starost kompletně mimo klienta. Na inkaso pravidelného nájemného poskytujeme garanci – pokud nájemník neplatí nebo je nemovitost neobsazena, uhradíme ho z vlastních prostředků a majitel tak výpadek ani nepocítí,“ vysvětluje David Novotný.

Garance měsíčního nájemného je tak určená všem, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Získáte tak víc času na hledání dovolené, věnování se svým koníčkům nebo rodině a přátelům. Tato volba je také ideální pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů se splácením.

„Díky službě Garantovaný nájem se může cena zvýšit až o několik procent v návaznosti na spoustu aspektů, které je profesionální správce pronájmu schopen vylepšit. Služba je určena všem, kteří chtějí inkasovat pravidelný nájem každý měsíc a o nic se nestarat. Velmi ji pak doporučujeme pro majitele, kteří si byt koupili na hypotéku a nechtějí se dostat do problémů, když zrovna byt není obsazen nájemníkem nebo se nájemník dostal do platební neschopnosti,“ vysvětluje Novotný.

Jak to v praxi funguje?

„Nemovitost si od vás pronajmeme, vyhledáme spolehlivého nájemníka a prověříme jeho bezdlužnost. S podnájemníkem uzavřeme podnájemní smlouvu a vám platíme sjednané nájemné, i když je nemovitost neobsazená podnájemníky či nájemníci neplatí. Po ukončení nájmu garantujeme předání nemovitosti v perfektním stavu. A jak určujeme výši nájemného? Na základě prohlídky stanovíme tržní nájemné, z toho bez poplatků odečteme přibližně 15 %, což se rovná nájemnému, které vám po odsouhlasení podmínek garantujeme,“ uzavírá David Novotný.

Související příspěvky

Zima? Ideální čas na údržbu klimatizace

redakce

Akční nabídka nábytku od mipik.cz

redakce

Lepidla na obklady a dlažby – efektivní stavební chemie, která pomáhá

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.