TIPY

Vneste Vánoce do interiéru s roletami Den a noc

Krásně zařízený interiér se všemi prvky a doplňky oceníte během celého roku. Především v období před Vánoci, kdy je na pořadu velký úklid a zdobení celého domov, však budete ještě o něco raději, že máte kvalitní a krásné rolety Den a noc. Jaké jsou jejich hlavní výhody, z jakých variant je možné vybírat a kde je můžete objednat? Odpovědi na všechny tyto otázky najdete přímo v tomto článku.

Co jsou to rolety Den a noc?

Jak už název napovídá, rolety Den a noc oceníte během celých 24 hodin. Jsou tvořeny speciální látkou, kde se střídají průhledné pruhy s těmi, které jsou vyplněné neprůhlednou látkou. A protože se rolety přetáčí ve dvou řadách, můžete je snadno nastavit do polohy, kdy jsou otevřené, takže se vzájemně překrývají průhledné plochy. Druhou variantou je nastavení do bodu, kdy zůstanou viditelné jenom barevné a neprůsvitné proužky, čímž dojde k efektivnímu odstínění a zakrytí okna například na noc pro klidný a nerušený spánek. Jednotlivé lamely můžete posunout i do poloviny, takže vytvoříte jen lehké přistínění například před sluncem. Samozřejmostí je také posouvání do výšky, kdy s roletami překryjete třeba jenom polovinu okna. Kromě univerzálního využití v jakýchkoliv podmínkách nabídnou rolety Den a noc také celou řadu dalších výhod.

Někdy se můžete setkat také s označením žaluzie Den a noc, kdy jde o stejný výrobek, ale s mírně zavádějícím názvem. Správně se totiž jedná o rolety vzhledem ke spojené látce, která není v jednotlivých oddělených lamelách, jako mají klasické žaluzie.

Hlavní výhody rolet

Obecně se rolety do oken Den a noc hodí naprosto kamkoliv. Díky širokému výběru barevných variant je můžete sladit s jakýmkoliv interiérem. Jejich předností je také možnost volby z opravdu pestrého spektra různých rozměrů. Navíc tyto rolety snadno nainstalujete klidně i bez vrtání, kdy mohou být pomocí kazety přichyceny k rámu okna. Záleží na tom, jakou konkrétní variantu si vyberete, ale v případě potřeby rozhodně nabídnou jednoduchou a snadnou montáž, se kterou si s potřebným návodem poradí naprosto každý.

Dalším pozitivním aspektem rolet Den a noc může být pomoc se snížením tepelných ztrát během zimního období. V zatažené podobě totiž bude látka působit jako lehký izolant, takže se ještě více sníží tepelná výměna mezi studenou okenní tabulkou a vnitřním prostředím. Pokud však máte stará okna, zapřemýšlejte nad jejich modernizací a až následně si objednejte si správné rolety. Uvidíte, že rozdíl v budoucnu poznáte především na vyúčtování energií za vytápění.

Jednoduché ovládání s elektrickým motorem

Moderní zatemňující rolety Den a noc dokážou nabídnout propracované provedení i snadné a rychlé ovládání s pomocí speciálního malého motorku. Stačí zvolit elektrické rolety, kdy si vyberete motor, následně látku, kazetu a další příslušenství pro obsluhování rolet. Motory se hodí do zakrytého typu kazet, který není možné instalovat bez vrtání. Na druhou stranu nabídnou odpovídající komfort během každodenní práce s roletami. Obsahují poměrně silnou baterii, která vydrží nabitá až 120 dní, takže starosti s nabíjením budete mít také minimální.

Inspirace pro zimně a vánočně laděný interiér s pomocí rolet

A jaké rolety Den a noc si vybrat, když chcete s jejich pomocí dotáhnout vánoční výzdobu k dokonalosti? Bát se nemusíte ani odvážnějších barev, jako jsou nejrůznější odstíny červené, ale i slavnostní jemně zlatá či stříbrná. Univerzální klasikou je vanilková či béžový melír. Pro sladění s interiérem můžete využít i pestré palety barev inspirované odstíny dřeva. Zde se může skvěle hodit například červený mahagon. Opravdu zajímavý a netradiční vzhled s jistou výrazností nabídnou rolety DIAMOND Duo elegance, kde se kombinuje například černá s červenou barvou.

Díky snadné instalaci do kazety si snadno můžete vybrat více barev rolet. Jedny budou spíše méně výrazné a vhodné pro sladění s běžným interiérem po celý rok. Druhé mohou být slavnostní a vhodné pro vánoční svátky, kdy je důležité udělat si to doma pěkné, protože venku je neustále ošklivé počasí a brzy tma. S bohatou nabídkou nejrůznějších variant to ale naštěstí není problém, takže si stačí zvolit pouze takové, které dokážete sladit nejenom s vaším vybavením, ale především s představami o výsledném efektu.

Jaké barvy rolet oceníte pro vánoční výzdobu?

Pro rok 2021 je barvou Vánoc šedá, stříbrná nebo béžová. To vám může pomoci i při výběru, protože Fexi rolety mají k dispozici v zásadě všechny uvedené varianty. U béžové najdete světlejší, ale i tmavší a různě žíhané varianty pro vytvoření elegantního a zajímavého prvku.

A jaká barva bude v kurzu pro příští Vánoce v roce 2022? Zdá se, že trendem budou odstíny modré či dramatická a výrazná smaragdová. Takové rolety také není problém sehnat, ale jsou opravdu o něco výraznější, takže pro běžné použití v interiéru nemusí být tolik vhodné. Na slavnostní vyzdobení však budou jako dělané, protože na nich mimo jiné vyniknou i nejrůznější jemná světýlka a drobné doplňky.

Mezi tradiční vánoční barvy patří stříbrná, zlatá, zelená a červená. Pokud máte každý rok výzdobu laděnou do těchto odstínů, jistě nechcete všechno obměňovat kvůli aktuálním trendům. I tady si naštěstí můžete najít tu správnou variantu rolet, se kterou dokážete ozvláštnit a vylepšit interiér.

Na specializovaném internetovém obchodě s roletami Fexi najdete více než 160 látek v různých barvách a odstínech, takže jistě nebude problém narazit na tu nejvhodnější variantu, se kterou vykouzlíte tu správnou atmosféru do posledního malého detailu.

Nic z nabídky se vám nehodí? Nechte si vyrobit rolety Den a noc na míru

A co dělat, když se vám nehodí žádné rozměry, nebo máte speciální požadavek na kombinaci různých prvků u rolet? K dispozici je možnost objednání rolet Den a noc na míru přesně podle vašich představ. Výsledek perfektně zapadne na vaše okno a splní i náročná očekávání na správný barevný odstín. Jedinou drobnou nevýhodou je delší čekací doba v porovnání s objednáním již předpřipraveného řešení z nabídky. Na dobré věci se však vyplatí si počkat a výsledný designový efekt jistě bude stát za to.

Rolety Den a noc můžete během roku jednoduše měnit

Dalším jasným důkazem, že jsou rolety Den a noc nejenom praktické pro zastínění, ale poslouží i jako elegantní a efektní dekorace, je možnost měnit je podle potřeby klidně i několikrát do roka. Chcete mít slavnostní výzdobu na vánoční svátky se vším všudy? Zvolte rolety ve výraznějších odstínech vhodných k barvám ozdob. Naopak pro jarní měsíce můžete sáhnout po jemných pastelových odstínech. S pomocí rolet a dalších prvků, jako jsou například ozdobné polštáře, přehozy a další bytový textil, tak snadno přeměníte vzhled celého bytu. Výsledkem bude zábavná podívaná, kdy se návštěvy budou moci vždycky těšit na to, jak to u vás zrovna bude vypadat.

Univerzální doporučení na četnost výměny rolet nebo žaluzií totiž neexistuje. Jasné je, že do složité změny klasických lamelových žaluzií či jiného řešení s problematickou instalací, která vyžaduje profesionály, se moc lidí nepouští. Naopak rolety Den a noc, které zvládnete bez vrtání namontovat klidně i jen s obyčejným imbusákem, jsou něco úplně jiného. Podle nálady tak můžete střídat různé barvy a dělat si svůj domov útulným místem. Pořizovací cena jednotlivých rolet není nijak dramaticky vysoká, a navíc vám vydrží i poměrně dlouho. Postupně tak můžete pořizovat klidně další a vytvořit si takovou malou sbírku pro ladění interiéru. Jde o skvělé doporučení nejenom pro fanatické milovníky dekorování interiéru, ale i pro všechny, kdo chtějí jednou za čas bez nutnosti velkých investic či bourání upravit svůj domov a dát mu trochu rozdílnou tvář.

Jak vybrat ty správné rolety?

Výběr těch správných rolet rozhodně není jenom otázka ohledně té nejlepší barvy, ale záleží i na dalších parametrech. Promyslete si, jak chcete rolety instalovat. Častou verzí je varianta bez vrtání, která je vhodná hlavně pro otevřené kazety. Rolety mohou na místě držet díky zavěšení nebo s pomocí lepení. Pro snadnou instalaci nechybí podrobný návod. Druhou možností je vrtání kazety s roletami rovnou na okno. Tato možnost je vhodná pro otevřené, ale i oba druhy uzavřených kazet. Kromě na okno je možné rolety navrtat také do stěny kousek nad oknem, kdy jde opět o variantu vhodnou pro všechny druhy kazet.

Dalším důležitým krokem je výběr rozměrů. Tomu předchází důkladné měření oken, kdy je dobré, když si pro začátek důkladně pročtete návod, jak to udělat a na co si dát pozor, aby bylo měření opravdu přesné. Ve většině případů se vejdete do standardizovaného rozměru. A pro jistotu vám po odeslání objednávky pomohou s kontrolou zadaných údajů i specialisté. Maximálně se tak sníží riziko, že objednáte špatné rolety, které by znamenaly akorát starosti s nutnou výměnou. Naštěstí následně nabídnou rolety Den a noc montáž, se kterou si poradí opravdu každý.

A jestli se pořád nemůžete rozhodnout, nebo nevíte, jaká varianta by byla správná přímo pro vaše okna, můžete využít pomoci v podobě zákaznického servisu. Dozvíte se zde základní informace, se kterými bude volba té správné varianty o něco jednodušší.

Související příspěvky

Matrace pro zdravé spaní

redakce

Hedvábné koberce jsou dokonalým skvostem i výhodnou investicí

redakce

Oběhová čerpadla: k čemu slouží a proč se vyplatí

redakce