Pokud jste se rozhodli pro stavbu rodinného domu, nezapomínejte na perfektní izolaci nejen proti vlhku, protože jedině tak se nedočkáte vlhkých stěn, které nasekají spoustu problémů. Bohužel, v minulosti se na izolaci nekladl tak velký důraz, a proto starší nemovitosti bojují s vlhkými stěnami, přičemž jejich majitelé se musí pouštět do takzvané sanace. V následujících řádcích vám prozradíme, jak taková sanace probíhá a jaké existují technologie.
Podřezání zdiva, svislá izolace či chemická injektáž?
První variantou je podřezání vlhkého zdiva, k čemuž se používá diamantové lano (prořízne i tvrdé materiály) nebo řetězová pila (pouze pro cihlové stavby). Zmíněná metoda výrazně prodlouží životnost nemovitosti, zlepší její tepelněizolační vlastnosti a zajistí vám spokojené bydlení.
Další možností je sanace svislé izolace, která se doporučuje hlavně u staveb s vlhkými sklepy. Odborník, jenž sanaci provádí, odřízne nemovitost od zeminy, a tím pádem se do konstrukce budovy nebude dostávat vlhkost.
Do popředí se dostává i méně známá technologie zvaná chemická injektáž zdiva, kterou můžete použít u jakéhokoliv typu stavby. V rámci daného procesu se dosáhne za pomocí speciální látky vnitřní vodoodpudivosti zdiva. S příslušnou látkou se totiž vyplní a zúží všechny póry.
Kdo sanaci zdiva provádí?
Jestliže vás sanace vlhkého zdiva čeká, doporučujeme obrátit se na specialisty, již mají v dané oblasti bohaté a dlouholeté zkušenosti. Jedním z odborníků je František Hróz, který garantuje nejnižší ceny, a to nikoliv na úkor kvality. V první řadě zkontroluje, v jakém stavu izolace vaší nemovitosti je, a potom navrhne optimální a efektivní řešení. Důležité totiž je, aby to řešení bylo co nejlepší pro rodinný dům, protože jinak by bylo bez výsledku.