TIPY

Vlastníte starší rodinný dům? Sanaci vlhkého zdiva se zřejmě nevyhnete

Pokud jste se rozhodli pro stavbu rodinného domu, nezapomínejte na perfektní izolaci nejen proti vlhku, protože jedině tak se nedočkáte vlhkých stěn, které nasekají spoustu problémů. Bohužel, v minulosti se na izolaci nekladl tak velký důraz, a proto starší nemovitosti bojují s vlhkými stěnami, přičemž jejich majitelé se musí pouštět do takzvané sanace. V následujících řádcích vám prozradíme, jak taková sanace probíhá a jaké existují technologie.

 

Podřezání zdiva, svislá izolace či chemická injektáž?

První variantou je podřezání vlhkého zdiva, k čemuž se používá diamantové lano (prořízne i tvrdé materiály) nebo řetězová pila (pouze pro cihlové stavby). Zmíněná metoda výrazně prodlouží životnost nemovitosti, zlepší její tepelněizolační vlastnosti a zajistí vám spokojené bydlení.

Další možností je sanace svislé izolace, která se doporučuje hlavně u staveb s vlhkými sklepy. Odborník, jenž sanaci provádí, odřízne nemovitost od zeminy, a tím pádem se do konstrukce budovy nebude dostávat vlhkost.

Do popředí se dostává i méně známá technologie zvaná chemická injektáž zdiva, kterou můžete použít u jakéhokoliv typu stavby. V rámci daného procesu se dosáhne za pomocí speciální látky vnitřní vodoodpudivosti zdiva. S příslušnou látkou se totiž vyplní a zúží všechny póry.

 

Kdo sanaci zdiva provádí?

Jestliže vás sanace vlhkého zdiva čeká, doporučujeme obrátit se na specialisty, již mají v dané oblasti bohaté a dlouholeté zkušenosti. Jedním z odborníků je František Hróz, který garantuje nejnižší ceny, a to nikoliv na úkor kvality. V první řadě zkontroluje, v jakém stavu izolace vaší nemovitosti je, a potom navrhne optimální a efektivní řešení. Důležité totiž je, aby to řešení bylo co nejlepší pro rodinný dům, protože jinak by bylo bez výsledku.

Související příspěvky

Jak si vybrat vhodný radiátor do koupelny

redakce

Chcete spolehlivý přístřešek na zahradu za pěknou cenu? Pořiďte si skladový kontejner

redakce

Vánoční osvětlení jako hlavní prvek výzdoby. Jak na to?

redakce