TIPY

Víme, kde je nejlepší místo pro přístřešek

Při hledání nejvhodnějšího místa k parkování vašeho vozidla se nejdříve musíme rozhodnout pro správný tip parkovacího zázemí. Aktuálně se na trhu pohybuje hned několik možností, které by se mohli rozdělit na ekonomicky hospodárné nebo nadstandardně komfortní.

V posledních letech se však dokázali tyto dva segmenty skvěle propojit a lidé tak mají možnost za opravdu skvělou cenu získat mimořádně efektivní přístřešek pro auto, který předkládá nepřeberné množství výhod. Otázkou však zůstává, kam takový přístřešek umístit, aby sloužil s maximálním využitím jeho výhod.

 

Přístřešek pro auto i pro další účely

Nezáleží na tom, jestli přístřešek pro auto stavíte primárně k parkování nebo k uskladnění důležitých předmětů, jeho správným umístěním vždy navyšujeme celkový komfort. Zvolené místo by mělo být optimálně chráněné ze směru, odkud nejčastěji fouká. V případě vytváření vlastního zázemí pro parkování vozidla pamatujte na blízkost příjezdové cesty. Každý metr budování přípojné komunikace stojí peníze, proto ho nedělejte na druhé straně pozemku.

Dalším kritériem ke zbudování přístřešku je dostatek místa. Zde hodně záleží, jestli vytváříme místo k parkování pro jedno nebo více vozidel. Standardní délka takového přístřešku je většinou okolo pěti metrů a šířka do tří metrů. Ať už vytváříte parkování pro jedno nebo více vozidel, vždy počítejte s malou rezervou.

 

Přístřešek nejen k parkování

Pamatujte, že přístřešek pro auto s dostatečnou prostorovou rezervou se dá využít i k současnému uskladnění jízdního kola nebo i dalších předmětů jako je nářadí nebo sekačka na trávu.

Nezapomeňte na zbudování dostatečně široké příjezdové cesty, jejíž větší rozměry oceníte především při couvání a dalších manévrech. Pokud si vystačíte s přístřeškem do 25 metrů čtverečních, nemusíte takovou stavbu vůbec ohlašovat nebo si vyřizovat stavební povolení.

Související příspěvky

Originální a netradiční nábytek do domácnosti nenajdete v klasických obchodech

redakce

Češi fandí zateplení, třetina chce zateplit do pěti let

redakce

Nahrazení klasických žárovek – LED zdroj anebo úspornou žárovku?

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.