TIPY

Venkovní dlažba na terče nyní i v keramickém provedení

Venkovní dlažba pokládaná na terče je velmi oblíbenou variantou pro vytváření zahradních cestiček, podlah v pergolách, okolo bazénů nebo na terasách. Až donedávna byl tento druh dlažeb vyhrazen pouze betonovým prvkům. Keramické dlaždice nedisponovaly dostatečnou pevností, aby dokázaly vydržet váhu při zatížení. V současnosti je realita zcela jiná. Na trhu jsou i speciálně tvrzené keramické dlaždice, které umožňují právě realizaci při pokládání na terče. Každý zájemce o tuto dlažbu má tak mnohem větší možnost volby designu.

 

Dlažby na terče: žádná stavební chemie

Jaké má terčová dlažba hlavní výhody? U terčové dlažby není zapotřebí vynakládat velké úsilí ani finanční prostředky do přípravy podkladu, jako je tomu u všech ostatních druhů keramických dlažeb. Dlažba se nepokládá přímo na podklad, ale na vyvýšené terče. Mezi podkladem a dlažbou tak vzniká volný prostor. Nedochází tedy k vlhnutí podkladu, nejsou zapotřebí žádná lepidla ani spárovací hmoty a volným prostorem může být například vedena elektrická kabeláž. Terče se instalují velmi snadno a mohou být i výškově nastavitelné, díky čemuž je možné eliminovat nerovnosti povrchu či překonat schodky, a vytvořit tak bezbariérový prostor.

MORBAN BEIGE MONTAJE_w

Mnohem větší spektrum vzorů a motivů

Díky tomu, že jako venkovní dlažba na terče se v současnosti může využívat i dlažba keramická, získávají zájemci o tento druh dlažby mnohem větší spektrum volby designů. U betonových dlažeb je totiž možné jen probarvení, nebo kamenný posyp na pochozí straně. Keramické venkovní dlažby nabízí mnohem větší množství designů. Velmi oblíbené jsou zejména imitace přírodních materiálů, které se na zahrady hodí nejvíce, zejména kámen a dřevo. Navíc díky moderním technologiím povrchové úpravy jsou imitace přírodních materiálů velmi věrohodné. Keramické venkovní dlažby také disponují vysokou odolností proti opotřebení, poškození i působení vnějších vlivů.

Širokou nabídku těchto produktů najdete například na www.lkgarden.cz

Související příspěvky

Jak se vyspat do růžova?

redakce

Externí předseda společenství vlastníků jednotek od PPM

redakce

Stěrkové podlahy jsou skvělým řešením pro velké provozy i domácnosti

redakce