TIPY

V čem je výjimečný televizor s 4K Ultra HD rozlišením?

Televizní zábava je stále mezi nejčastějšími způsoby, jak trávit volný čas. Na kvalitě rozlišení přitom záleží nejvíc, protože rozhoduje o tom, jaký požitek ze sledování oblíbených pořadů budeme mít. Technologie vývoje moderních televizorů v posledních letech výrazně pokročila, a můžete se tak setkat s funkcemi, které váš zážitek z obrazu nové televize ještě umocní. Na jakém principu vlastně funguje a proč se vyplatí o takovém televizoru vůbec uvažovat?

 

Nové rozlišení přináší lepší zážitky ze sledování

Pravdou je, že se moderní televizory s 4K Ultra HD rozlišením staly v poslední době doslova hitem. Důvodem je mnohem vyšší kvalita rozlišení, která je schopná zlepšit svými efekty jakýkoliv obraz do křišťálového jasu. Moderní technologie jdou neustále kupředu, a tak není divu, že i v této oblasti došlo k jistému pokroku. Společně s vysokým rozlišením získáte i čtyřnásobně kvalitnější obraz na mnohonásobně větší obrazovce, než jste byli doteď zvyklí.

 

4K Ultra HD rozlišení vyhlazuje detaily

Pokud jste se rozhodli pro pořízení televizoru s 4K Ultra HD, zaměřte se při nákupu na označení 4K, Ultra HD nebo UHD. Všechny tyto zkratky označují vámi zvolený televizor. Rozdíl v promítaném obrazu je markantní už na první pohled. Při pečlivém nasnímání můžete mít pocit, že je záběr ještě kvalitnější než ve skutečnosti. Televize s tímto rozlišením umožňuje sedět blíže při zachování kvality obrazu. Vzdálenost je přitom většinou rovna délce úhlopříčky. Pokud je například úhlopříčka televizoru 146 cm, můžete sedět pouhý metr a půl od televize, aniž by došlo ke zkreslení obrazu.

 

Vyzkoušejte nový způsob prostorového zobrazení

Jemný obraz televizorů s 4K UHD nabízí mnohem více detailů a také plynulý pohyb, což přináší ještě lepší zážitky při sledování pořadů. Televizory UHD tak vytváří dojem prostorového obrazu. Televizní obrazovka je u běžných monitorů „rozkostičkovaná“ v detailech do mnoha malých bodů. Klasický režim není schopný je pospojovat do jemnějších detailů. Právě v tomto jsou 4K UHD televizory unikátní. Dopřejte si kvalitnější zážitky při sledování oblíbených pořadů. Pořiďte si televizor od expert.cz, který přináší konečně to pravé oživení.

Související příspěvky

Jak přizpůsobit zahradu vašemu mazlíčkovi

redakce

Jak vybrat velkou sedačku

redakce

Ekologické vytápění je v kurzu

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.