TIPY

Utíká vám z rodinného domu cenné teplo? Nečekejte na příchod jara, ale vyřešte to ještě teď!

Nutí vás mrazivé teploty více topit? Snažíte se v interiéru udržet příjemné teploty, ale teplo vám stále uniká pryč? Tepelné ztráty znamenají vyšší výdaj na celkové vytápění. Vytvořené teplo se totiž nedokáže udržet tam, kde ho skutečně potřebujete, ale uniká z místností pryč. Vy jste tak nuceni pořád dokola vytvářet teplo nové a výdaje samozřejmě rostou. I v zimním období se ovšem dají tepelné ztráty snížit a nemusíte čekat na příchod jara. Stačí využít vhodné řešení.

 

Můžete snížit tepelné ztráty až o celých 30%!

Jestli se domníváte, že opatření, která se dají udělat v průběhu zimy jsou příliš nedostatečná, jste na omylu. Existují i technologie, které dokáží snížit tepelné ztráty až o 30% a tím až o 30% sníží výdaje za celkové vytápění objektu. Takovou strategií je například zateplení stropů a půd. To totiž působí v místech, kde dochází k největším tepelným únikům vůbec.

 

Opravdu uniká nejvíce tepla vaším stropem?

Odpověď na tuto otázku známe zcela všichni. Učili jsme se ji totiž už na základní škole v prvních hodinách oblíbené fyziky. Jen si zkuste vzpomenout, jak se chová vzduch, když se trochu ohřeje. Je řidší a tím i mnohem lehčí. Zatímco studený vzduch je těžší a drží se u země, teplý vzduch stoupá vždy směrem vzhůru k vašim stropům. Když na půdě není žádná tepelná izolace, teplo z místností uniká velice rychle a téměř bez jakéhokoliv užitku. Zateplení podlahy na půdě je velice účinné a efektivní řešení tepelných ztrát.

 

Jaký materiál je dobré využít?

V současné době známe pro zateplení a izolaci několik nejrůznějších materiálů. Každý z nich ale má svá specifika, své klady i negativa. Nejméně vhodné na půdy jsou samozřejmě deskové materiály. Mezi jednotlivými deskami vznikají malé mezery a desky se špatně instalují do obtížně přístupných míst. I malými mezerami a nedokonalostmi může unikat velké množství tepla. Naopak mezi nejlepší řešení patří zajímavá aplikace foukané minerální izolace. Ta vytvoří na podlaze půdy souvislou vrstvu izolačního materiálu bez mezer, a to i v těžko přístupných místech. Ty nejkvalitnější materiály mají nejen vyšší tepelně-izolační vlastnosti, ale také jsou nesléhavé, nehořlavé, odolné proti škůdcům i plísním i vlhkosti.

Detailní informace kvalitních izolacích najdete na internetových stránkách www.foukaneizolace.cz.

Související příspěvky

Cena plynu: Víte, jak se počítá?

redakce

Vybíráme pračky s předním plněním

redakce

Vyzdobte si byt svými obrazy

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.