Search

Trendem je minimalismus

Každý, kdo sleduje nejnovější trendy nábytkářského designu, si jistě nemohl nevšimnout, že v tomto oboru se neustále něco děje. Nábytkářská firma Natuzzi Italia, která je respektovaná odbornou i laickou veřejností, vždy přichází s těmito trendy jako první. Svoje jméno v současnosti spojila s uznávanými italskými architekty nábytku Robertem Tapinassi a Maurizem Manzoni.

Vzdušnost, zóny plné členitých tvarů, lehkost, pohovka v podobě solitéru a ustoupení od opěrek hlavy, to je vyjádření minimalistického stylu, který vévodí této italské kolekci.

Tapinassi je učitelem Mauricia, následně spolu založili designové studio. Jejich spoluprací pak vznikly dvě nové pohovky Herman a Kendo.

Prodejny Natuzzi Italia nyní nabízí možnost si tyto pohovky přijít prohlédnout, obdivovat se jim, popřípadě je rovnou zakoupit, a to i na českém trhu.

 

Herman

„To je přeci zadní ploutev Bílé velryby!“ Přesně tohle napadne každého, kdo přečetl knihu Moby Dick, při spatření boků a zad této pohovky. Přesně tak totiž působí elegantní kovové prvky, které jsou použity na zadní a boční straně sedačky. A právě záda jsou to, čím se pohovka může pyšnit a to i kdekoliv ve volném prostoru. Pohovka nabízí možnost klasického sestavení do U i L, ale také zcela netradiční sestavení do písmene Z. A také tímto způsobem jdou vytvořit komfortní zóny, kdy se nikdo navzájem neruší. Je možné zvolit toto tradičně ruční zpracování s tou nejvyšší kvalitou v kůži nebo látce. Kožené provedení je zdobené ručním prošíváním, které mimo ozdobné funkce, také zajišťuje stabilitu čalounění. Netradičním materiálem je také Manopesca, která se tváří jako broušená kůže, ale vlastnostmi se podobá neoprenu. V nabídce jsou teď dva nové odstíny šedé. Opěrné, mechanicky polohovatelné polštáře jsou zcela přizpůsobené k odpočinku. Náplní polštářů je polyuretan a na něm vrstva peří, větrací otvory jsou umístěny v zadní části polštáře. Polštáře se jen načechrají jako polštáře z klasického peří, a pak už se jen příjemně usadíte. Pohovku doplňují dva druhy stolků v kombinaci kov a mramor a jejich kovové prvky skvěle korespondují spolu s prvky na pohovce.

 

Kendo

Pohovka Kendo je novým mistrovským dílem dua Tapinassi a Manzoni. Kouřový dub a ořech použili na podnož pohovky. Ušlechtilá dřeva s mosazným středovým prvkem dodávají pohovce současně vzhled elegance i stability. Dalším výrazným prvkem je podélné prošití opěrné části, které je mimo optického efektu také funkčním předělením, jenž skvěle umožňuje opravdovou oporu zad. Pohovka opravdu poskytuje příjemné sezení. I boční opěrky jsou velmi chytře vyřešeny. Jejich tvary umožňují odložení jak sklenky vína, tak ovladače od TV. A zajímavá je i verze pohovky bez jedné boční opěrky. Minimalistická vzdušnost a lehkost při umístění v prostoru je viditelným výsledným efektem. I tato pohovka je prostorově velmi variabilní. Skryté spojovací prvky umožňují různé umístění jednotlivých komponentů a vy se tak nemusíte vázat na stabilní uspořádání. Díky šikovnému řešení ukotvení mezi sedáky se už nemusíte bát věcí zapadlých mezi nimi. V Natuzzi Italia myslí nejen na efekt, ale i na praktičnost, což potvrdili oba designéři svým chytrým a užitečným řešením.

V potahových látkách je v současnosti hitem nový, velice odolný materiál Rizzoli a opět populární samet.

V nové kolekci Natuzzi Italia naleznete také mnoho dalších zajímavých pohovek, které by mohly být vašimi stálými společníky.

www.natuzzi.cz
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *