Search

Trápí vás pára v koupelně?

Pára je častým problémem ve starších koupelnách nebo v koupelnách s velkou rodinou či nedostačujícím větracím systémem. Do ovzduší se dostává více vody, vzduch je jí nasycený a pocitově těžký.  Takové prostředí není dlouhodobě zdravé pro náš organismus. Vzniká ideální prostředí pro růst plísní. Právě plísně potřebují ke svému životu vysokou vlhkost, pak se rychle rozvíjí. Můžeme je nejdříve najít v rozích sprchového koutu, na silikonu okolo vany, nebo na místech, která jsou zastavěná a těžko přístupná vzduchu jako za skříňkou, za vanou atd. Jak se s tím vypořádat?

Koupelna je místem v bytě či domě, kde se do ovzduší dostává nejvíce vody. Když se sprchujeme, koupeme, pereme nebo sušíme prádlo, myjeme si ruce, splachujeme toaletu nebo žehlíme, pouštíme tím do vzduchu vlhkost. V koupelně se většinou jedná o nárazovou vzdušnou vlhkost, jako například po sprchování. Projeví se to právě párou a oroseným zrcadlem. Zrcadlo představuje hladkou chladnou plochu, na které se snadno sráží voda a vytváří drobné kapičky.

Nadměrná vlhkost není jen estetický problém. V místnosti plné páry se dlouhodobě necítíme komfortně, hůře se nám dýchá. Vysoká vlhkost navíc vytváří ideální prostředí pro růst plísní, které mohou způsobovat celou řadu onemocnění. Proto je důležité udržovat vlhkost na optimální úrovni.

 

Co s tím?

Účinné je nárazové větrání, kdy vytvoříte průvan a vymění se vzduch v místnosti. Tento způsob ale v mnohých koupelnách není možný. Celá řada koupelen nemá dostatečně účinný větrák ani možnost otevřít okno. Proto je možné korigovat vzdušnou vlhkost pomocí pohlcovače vlhkosti.

Podívejte se, jak pohlcovač vlhkosti funguje:

 

Speciální pohlcovač vlhkosti do koupelny

Novinka pohlcovač vlhkosti Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o KOUPELNA je pohlcovačem nové generace. Jeho design je vytvořen speciálně pro absorpci většího množství vlhkosti, která se tvoří v koupelně.

Unikátní design je koncipován tak, aby zajistil maximální výkon systému. Široké otvory ve speciálním tvaru a sklonu ve vrchní části zvyšují výkon nasávání vlhkosti a přivádějí ji k absorpčním krystalům tablety, které ji přeměňují v kapalinu a hromadí ji ve spodní části. Odtud je pak velmi snadné ji vylít, například do toalety.


Koupelnový systém AERO 360° pracuje s jedinečnou náplní AERO 360°, která se v koupelně s rozlohou 10 m² spotřebuje přibližně za 2 měsíce (podle míry vlhkosti). Jeho moderní čistý design se hodí téměř kamkoliv a bude hezkým doplňkem v každé koupelně.

Zajímá vás tento produkt? Koupit můžete zde

 

Nadměrná vlhkost v kuchyni, v ložnici nebo garáži?

Vlhkost nás ale může trápit i v jiných částech bytu nebo domu. Nejčastější problémy vznikají v místnostech, které málo větráme jako jsou sklepy nebo spíže. Zde často vzniká charakteristický zatuchlý zápach, jehož původcem jsou plísně. Nemusíme ale tento problém řešit jen ve sklepě. Často se setkáváme s nadměrnou vlhkostí i kuchyni, kde vaříme nebo dokonce v ložnici. Zde většinou míně větráme a přes noc dýcháním a pocením vypustíme větší množství vlhkosti do vzduchu. Jednoduchým řešením je větrání a optimalizace vlhkosti pomocí pohlcovače.

Hladinu vlhkosti lze udržovat na optimální úrovni pomocí kvalitních pohlcovačů vlhkosti. Jedním z nich je Ceresit Stop Vlhkosti AERO 360o.  Funguje na základě absorpce vlhkosti pomocí speciálních tablet, které díky svému tvaru a struktuře dokážou efektivněji pohlcovat vzdušnou vlhkost a přeměňovat ji v tekutinu.

Nyní v limitované edici s tabletou s levandulovou vůní.

Bojujete s vlhkostí i u vás doma? Podívejte se na tipy na www.stop-vlhkosti.cz


TAG


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *