TIPY

Tipy, jak uspořádat originální a stylovou zahradní slavnost

Léto je v plném proudu a s ním se naplno rozhořela i sezóna zahradních party, které jsou neodmyslitelně spjaté s dobrým jídlem, pitím, zábavou a milou společností. A protože dobrých nápadů není nikdy dost, přinášíme vám inspiraci, jak uspořádat nezapomenutelný večírek, o němž si budou hosté ještě dlouho vyprávět.

Obligátní posezení venku, kde vrchol programu bude představovat grilování masa a popíjení vychlazených drinků, jistě nikoho neurazí, ale pravděpodobně ani nenadchne. Pokud máte větší ambice a chcete, abyste se vaše akce odlišila od těch ostatních, aktivujte mozkové závity a buďte trochu kreativní. Ať už se rozhodnete touto formou slavit narozeniny, důležitý životní mezník či se jen chcete sejít s přáteli a společně si užívat letní pohodu, zkuste pořádanou sešlost ozvláštnit tím, že obyčejné grilování uděláte výjimečným. Tady je pár tipů, jak na to.

 

Tematická party

Vymyslete téma, které je vám blízké, a podle toho plánujte dál. Neskončete u toho, že téma dopředu ohlásíte, aby hosté přišli jaksepatří vystrojení, a tím je vaše invence vyčerpána. Jako hostitel si dejte práci s tematickými dekoracemi, prostíráním i samotným občerstvením. Westernová, havajská, elegantní ve stylu čajového dýchánku o páté, retro nebo filmová… ať už bude vaše party jakákoliv, uzpůsobte tomu i výzdobu a chystané menu. Pokud se například rozhodnete pro večírek jako na Divokém západě, podávejte pořádný flák masa, klobásy, brambory, kukuřici a hodně zeleniny. Pro osvěžení připravte domácí limonádu a také něco ostřejšího na později. Příchozí vybavte kovbojským kloboukem a prostírání zvolte kostkované. Vhodné jsou také typické rekvizity: zapátrejte v bedně s hračkami z dětských let. Schválně – kdo by si netroufl uposlechnout hostitele, co nosí kolt za pasem?

 

Malá pozornost vždy potěší

Pozvaní jistě ocení, když si pro ně připravíte menší upomínku. Nemusí se jednat o nic drahého, stačí něco symbolického. Stoprocentně zabodujete, pokud vyberete milou drobnost v duchu vyhlášeného tématu, nebo alespoň hostům zabalíte nějakou z připravených dobrot s sebou jako výslužku. Náhodě neponechte ani balení, které se dá krásně sladit s večírkovým stylem. Nemusíte být odkázáni na fádní tašky či krabičky z kamenných obchodů, nechte si pro tento účel vytvořit vlastní! Tuto možnost nabízí tuzemský dovozce a výrobce obalových materiálů Paketo.cz. Dárkové obaly a krabice jsou z kvalitních materiálů a dají se využít k mnoha příležitostem. Můžete využít již zmiňovanou možnost natištění vlastního designu v kvalitě fotografie.

 

Návrat do dětských let

Léto je synonymem dobré nálady a radosti. Těžko byste hledali vhodnější roční dobu na to, abyste se uvolnili, nechali se unést a oddávali se příjemným rozpustilostem. A když vytvoříte takovou bezprostřední atmosféru na vaší party, máte vyhráno a můžete si být jisti, že všichni sezvaní budou na tuto událost rádi vzpomínat. K tomu vám může dopomoci pár rekvizit. Ať už se bude jednat o trampolínu, skluzavku anebo třeba houpací síť, buďte si jisti, že i ti největší bručouni pookřejí a po prvotních rozpacích se do uvolněné zábavy rádi zapojí.

 

Letní biják

Jestli se mezi vašimi přáteli nachází vášniví filmoví diváci, určitě nic nezkazíte tím, že část večera zasvětíte promítání. K tomu účelu si můžete vypůjčit nebo pronajmout za pár peněz promítací projektor, který zajistí zážitek jako z letního kina. Jen si dejte pozor, abyste pozvali lidi se stejným filmovým vkusem. Nepouštějte se do vyhraněných žánrů, raději zvolte něco univerzálního. Zábavná komedie určitě neurazí nikoho ze zúčastněných.

Související příspěvky

Izolace staveb: Vsaďte na služby specialistů

redakce

Parametry kamer, které byste měli znát před nákupem

redakce

Chcete snížit svůj účet za energie? Nechte si poradit!

redakce