INSPIRACE TIPY

Tip – oslavte světový den spánku novou matrací

Má to jeden drobný háček – nikdo neví, kdy přesně světový den spánku je. Každopádně je ale v březnu, a proto vyhlašujeme březen světovým měsícem spánku!

První jarní měsíc předkládá hned tři argumenty, proč byste se právě během něj měli zaměřit na kvalitu svého spánku:

  • Světový den spánku
  • Jarní únava
  • Jarní úklid

Pojďte se podívat, jak přesně spolu souvisí.

 

Světový den spánku

Když mohou mít svůj světový den mokřady (2. února), je naprosto v pořádku, že ho má i spánek. Náš organismus díky němu dobíjí baterky a trávíme jím přibližně třetinu života.

Pokud se ale pídíte po přesném datu, kdy si dát svátečního šlofíka, tak lehké to není. Jedna varianta hovoří o 13. březnu, druhá o dva dny pozdějším datu a třetí dokonce až o 21. březnu.

My navrhujeme termín ustálit na 21. března, aby byla oslava spánku spojena s jarní rovnodenností. Kvalitní spánek a jaro totiž mají mnoho společného!

 

Jarní únava má jednoduché řešení

Objevuje se plíživě s tajícím sněhem a zná ji téměř každý. Organismus si po zimě, kdy byl kvůli riziku onemocnění neustále v pohotovosti, konečně může vydechnout a hlásí se o zasloužený odpočinek.

K tomu patří lehká strava plná vitamínů, zdravý pohyb a především hluboký a ničím nerušený spánek. Ten vám ale zajistí pouze kvalitní matrace, ze které ráno nebudete vstávat rozlámaní a s kruhy pod očima.

Jarní úklid začněte v ložnici

A právě s otázkou nové matrace přichází na řadu jarní úklid. Lepší příležitost zkrátka nebude – vyhoďte svou starou a proleželou matraci a zajděte do nejbližší z desítek prodejen kvalitních matrací.

Když jarní úklid zahájíte v ložnici, budete mít díky kvalitnímu spánku dostatek energie na jeho dokončení v celém bytě.

 

Nejlepší je spánek na českých matracích

Pokud chcete mít jistotu, že vaše nová matrace bude opravdu mimořádně kvalitní, podívejte se na nabídku českého výrobce Tropico. Žádná z matrací necestuje přes půl světa, ale vyrábí se přímo v České republice.

Světová je ovšem nabídka materiálů, ze kterých se jednotlivé typy vyrábí – budou to pružiny, latex nebo snad exkluzivní pěna Flexifoam®? Záleží jen na vás! Mezi další výhody matrací Tropico patří také důkladné testování každého modelu a prodejny s odborným personálem.

Související příspěvky

Centrální vysavač by neměl ve Vašem domě chybět!

redakce

Objevte svět dveří. Proč jsou skryté zárubně skvělé pro nadčasové interiéry?

redakce

I menší finská sauna může nabízet maximální komfort a eleganci

redakce