TIPY

TEPLÁ VODA V BAZÉNU OD JARA DO PODZIMU S ČERPADLEM AQUARK

Sháníte ke svému venkovnímu bazénu ideální tepelné čerpadlo, které nezabírá příliš místa, je vysoce výkonné a zároveň vás svým hlukem neruší? Ideální volbou je invertorové čerpadlo Aquark od Mr. Silence. Proč?

Toto tepelné čerpadlo se primárně vyznačuje extrémně tichým režimem. Se svými 39 dB(A) je zhruba stejně tiché jako lednička a nebude tak svým chodem rušit ani vás ani okolí. To mu ovšem nijak neubírá na výkonu – z 1 kW elektrické energie totiž získáte až 15 kW tepelné energie. Toto inovativní čerpadlo je určeno primárně pro bazény do 30 m3.

V létě i na podzim

Bazénová tepelná čerpadla s invertorem slouží k udržování stálé teploty vody. Plavání si proto nemusíte užívat jen v létě, ale také při sychravém počasí na jaře a na podzim. Čerpadlo je navíc funkční i v zimním období a je schopné vám dopomoct k výrazné úspoře – z okolního vzduchu získává energii navíc, kterou posléze přemění na teplo pro ohřev vody v bazénu (zvládne venkovní teplotu až do -10 °C).

Další výhodou je, že invertorové tepelné čerpadlo udržuje stálý nižší výkon. Nedochází proto k opakovanému zapínání a vypínání, čímž se šetří všechny komponenty. V konečném důsledku se tak prodlužuje celková životnost čerpadla.

Chytré ovládání přes Wi-Fi

Tepelné čerpadlo Aquark se vyznačuje také velice intuitivním ovládáním – buď přes displej, který se nachází na čelní straně čerpadla, nebo pomocí aplikace InverGo, která je dostupná jak na Google Play, tak i na App Store. Před prvním použitím je pouze zapotřebí čerpadlo spárovat s vaší domácí Wi-Fi. Poté už jej můžete ovládat odkudkoliv, kde je přístup na internet.

Přes aplikaci můžete čerpadlo vypnout i zapnout, můžete kontrolovat aktuální teplotu vody či nastavit cílovou teplotu vody. Dále pak můžete na čerpadlu na dálku nastavit režim – automatické topení či chlazení. Lze také nastavit automatické zapnutí či vypnutí čerpadla v určený čas.

Výhody invertorového čerpadla Aquark

Je důležité zmínit, že čerpadlo je možné používat jak na sladkou, tak i na slanou vodu v bazénech do 30 m3. Díky tomu nabízí mnoho způsobů využití v různých typech bazénů.

Jak bylo zmíněno výše, čerpadlo se vyznačuje extrémně tichým režimem a zároveň vysokou funkčností. Díky tomu, že čerpadlo během letní bazénové sezóny většinou běží na nízký výkon, dosahujete významné energetické úspory. V porovnání s klasickými čerpadly můžete ušetřit i více než polovinu spotřebované energie.

Výhodou tohoto čerpadla je také fakt, že na rozdíl od běžných čerpadel dokáže automaticky regulovat svůj výkon, díky čemuž vodu ohřívá průběžně. Kromě ohřevu navíc zvládá vodu i chladit – v parných dnech tak teplotu vody snižuje na nastavenou teplotu, aby byl zážitek z koupání co nejlepší.

Velkým kladem je také velice snadné zapojení čerpadla do běžného bazénového okruhu. Je možné jej připojit na běžné zahradní hadice (32 nebo 38 mm). Zapojení čerpadla není nijak složité, jelikož se k sobě všechny spoje lepí PVC lepidlem.

Invertorové tepelné bazénové čerpadlo Aquark od Mr. Silence působí na českém trhu doslova revolučně. V neposlední řadě také proto, že oproti běžným čerpadlům je mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Využívá totiž ekologičtější chladivo R32.

Díky své výkonnosti, funkčnosti a tichému režimu je tepelné čerpadlo Aquark univerzálním řešením pro každého majitele bazénů do 30 m3.

Související příspěvky

Buďtě čiští kdekoliv

redakce

Zajistěte si stavební dozor

redakce

Okna VEKA SPECTRAL – barevná škála se rozrůstá

redakce