TIPY

Technologie pískování a co to vlastně znamená

Ploty nesporně patří k domu. Chrání nejen majetek majitele domu, ale také jeho zdraví a tak by měl být pevný a stabilní. Časem ale i ten nejlepší plot potřebuje úpravu. Existuje technologie, která napomáhá nejen plotovým dílům, ale i jiným stavebním prvkům snadno odstranit všechny staré povlaky a korozi. Krása této metody spočívá v její všestrannosti, jde o tzv.pískování.

Co je to technologie pískování a jak funguje

Jak už bylo řečeno, tímto pískováním, nebo – li abrazivním otryskáním lze snadno odstranit všechny staré povlaky a korozi. Tato technologie pískování funguje stejně dobře při čištění různých kovů, dřeva, cihel a betonu a navrací povrchům jejich přirozenou barvu. Velkou výhodou této technologie je, že žádný roh, záhyb nebo spára nejsou překážkou, paprsek písku snadno proniká do těžko přístupných míst a čistí je do požadovaného stupně.

Podstata pískování

V současné době je pískování povrchu, které se v praxi nazývá také tryskání, jednou z nejkvalitnějších metod čištění. Pomocí otryskávání lze povrchy očistit nejen od koroze, ale rovněž od topného oleje, různých vrstev uhlíkových usazenin, vodního kamene, omítky a jiných různých druhů znečištění, včetně barev a laků.

Díky technologii pískování lze očistit dokonce beton, kov a kámen, ale i sklo.

Má technologie pískování nějaké výhody?

Jednou z hlavních výhod této metody je:

  • Vysoká rychlost čištění povrchu. Výsledek pískování je nejen kvalitní, ale velmi rychlý způsob, jak nečistoty doslova mizí před očima.
  • Dlouhotrvající čisticí účinek. Vyčištění povrchů má mnohem delší účinnost, jež je tomu u jiných postupů.
  • Univerzálnost, odstraňuje mnoho druhů nečistot.
  • Nízké náklady a jednoduchost vybavení.

Čištění zděného plotu

Na cihlových plotech, zdech a fasádách se v prvních měsících po stavbě často objevují bělavé skvrny – květenství. Technologie pískování pomůže vyčistit ze zdiva i tento problém.

Čištění kovového plotu

Hlavním problémem kovových plotů je rez. Pokud nebyl kovový povrch před nanesením nátěru řádně připraven, objeví se během několika měsíců po lakování načervenalé skvrny. Technologie pískování plotu zajišťuje rychlé a efektivní čištění od koroze a vytváří potřebný povrch pro dobrou přilnavost kovu k základnímu nátěru nebo barvě. Ruční čištění kovového povrchu, hlavně v případě, že má hodně záhybů a rohů, je pracné a časově náročné, často není možné dosáhnout spolehlivého účinku u těžko přístupných míst. Pískování umožní získat čistý povrch bez ohledu na složitost jeho tvaru.

Spolehlivá a profesionální firma

V případě zájmu o tuto technologii pískování stačí oslovit odbornou firmu. Mají k dispozici vše potřebné a mají rovněž praktické zkušenosti. Bez ohledu na zvolený typ konstrukce, který je třeba očistit, musí zařízení na výstupu tvořit proud vzduchem abrazivní směsi. Tlakový systém pracuje díky vysokému tlaku přiváděného vybraného brusiva na výstup, kde se mísí s proudem vzduchu z kompresoru. Podle principu činnosti je takový mechanismus velmi podobný stříkací pistoli, jejímž hlavním úkolem je stříkat barvy a laky. Pískování odborníci doporučují používat nejen v případě, že je nutné čistit vysoce znečištěné povrchy, ale také v případě, že se plánuje čištění velké plochy.

Související příspěvky

Jaro, ideální čas na pořízení klimatizace

redakce

5 zaručených tipů, jak ochránit svůj domov před horkem

redakce

I velké travnaté plochy potřebují údržbu

redakce