TIPY

Technický kámen – novinka, která stojí za to!

Stavíte novou kuchyň nebo koupelnu či plánujete jejich rekonstrukci? Máte rádi trvanlivé a designové materiály? Nemůžete si vybrat a lamino či dřevo není nic pro vás? Líbil by se vám moderní kámen? Pokud ano, musí vás zajímat novinka jménem technický kámen. O co se jedná?

 

Novinka, která najde uplatnění v celé domácnosti

Technický kámen je novinkou v kategorii velmi odolných materiálů. Na trh ho uvádí český výrobce TechniStone. Technický kámen je výjimečný materiál, který z 90 % tvoří kvalitní přírodní suroviny, nejčastěji křemen, který se lisuje do výsledné podoby spolu s pryskyřicí, barevnými pigmenty a dalšími surovinami. Díky jeho vysoké odolnosti najde široké uplatnění v každé domácnosti. Nejčastěji jsou to kuchyňské a koupelnové desky, dále také schodiště, obklady, dlažby, barové pulty, parapety nebo celé fasády.

1_maseceti 035

Vydrží hodně!

Technický kámen je rozhodně levnější alternativou něž kámen přírodní. Je ceněn nejen pro atraktivní design, ale i pro vysokou odolnost. Technický kámen nebude poškozen při běžných činnostech jako je řezání a krájení. Nepoškodí se ani v případě, když na něj odložíte horkou pánev s olejem nebo hrnec s vařící vodou. Odolává teplotě do 120 °C. Oproti klasickému kameni má kromě ceny i další výhody. Je třeba si uvědomit, že klasický kámen trpí nejednotností struktury. Jeho životnost navíc omezuje snížená odolnost proti skvrnám. Poškodit ho mohou běžné tekutiny jako je olej, červené víno či citron, protože mohou na kuchyňské lince zanechat na první pohled viditelné skvrny. Nezbývá pak, než povrch udržovat a impregnovat speciálními přípravky. To u technického kamene nehrozí. I po létech užívání bude materiál vypadat stále jako nový. Technický kámen má minimální nasákavost. Tou TechniStone vyniká i oproti betonu či dřevu, na kterých zůstávají nevzhledné skvrny po bahně z bot či rozlité šťávě.

Atlas Gobi Black (5)

Proč dát přednost technickému kameni před přírodní klasikou?

  • čistota: technický kámen minimum spár a díky tomu se v něm neusazují zbytky jídla, mycích prostředků ani jiné nečistoty.
  • tvrdost: je tak tvrdý, že umožní bez následků krájet potraviny přímo na kuchyňské desce.
  • široká paleta barev: je dostupný ve velkém množství barevných variací. Při celkové rekonstrukci tak například můžete barevně sladit koupelnové obklady s kuchyní.
  • odolnost proti skvrnám: je velmi odolný a nenasákavý

 

Letiště J. F. Kennedy i Kempinski

Díky luxusnímu vzhledu a dlouhé životnosti je technický kámen používán v těch nejlepších hotelech světa či na proslulých mezinárodních letištích. Použit je například na letišti Johna F. Kennedyho v New Yorku, londýnském Heathrow a zdobí i světoznámou hotelovou síť Kempinski. Desky z českého technického kamene našly své využití také při stavbě víceúčelové sportovní haly Lusail Sports Arena v Kataru, kde se v roce 2022 bude konat Mistrovství světa ve fotbale.

Související příspěvky

Lustry a závěsná svítidla do interiéru

redakce

Často opomíjené doplňky v interiéru

redakce

S koupí vysněného bydlení se neukvapte. Vše má svá pro i proti

redakce