Search

Sušička šetří práci, čas i energii

Děsí vás představa velkého prádla? Nemusí, pořiďte si sušičku.

Tzv. velké prádlo je většinou záležitostí celého dne. V první řadě ho musíme rozdělit na světlé a tmavé – pokud ovšem nechceme, aby naše sněhově bílá košile po praní vypadala ještě děsivěji než před ním. Dalším bodem je samotné praní následované jeho rozvěšením a sušením. To se naštěstí obejde bez nás, pokud tedy nepočítáme modlení, aby nezačalo pršet.

 

Nechte za sebe pracovat chytré spotřebiče

Pokud pršet začne, což se obzvláště toto léto děje poměrně často, je v našem zájmu ho co nejrychleji sundat ze šňůry a dosušit v interiéru, a to tam, kde to jde. Následuje žehlení, rovnání do komínků a posledním bodem je jeho uložení. Celé se to může protáhnout na bezmála celý den. Přitom na trhu existují pomocníci, kteří minimálně polovinu zmíněných činností odvedou za nás. Jako například sofistikované sušičky prádla.

 

Vysuší i vyžehlí

Současná moderní sušička prádla prádlo vysuší a vyžehlí zároveň. A pokud zvolíte model v podobě pračky se sušičkou, budete ušetřeni i kroku přendavání prádla z pračky do sušičky. Prádlo zkrátka jen nandáte do pračky a vyndáte krásně usušené, voňavé a vyžehlené. Ty opravdu moderní přístroje ale zdaleka nesuší jen prádlo, ale i obuv, hračky, deky či lůžkoviny. Chytrý časovač vám navíc oznámí, kdy je prádlo vysušené.

 

Jaký model zvolit?

Dobrou zprávou je, že nemusíte dávat na značku. V zájmu každé totiž je na trh dodávat kvalitní zboží, jinak by ji převálcovala konkurence. Ať již tedy sáhnete po modelu Whirpool, Candy, Miele či Beko, věříme, že nebudete zklamáni. Zajímejte se spíše o technologii, tedy princip, na základě kterého fungují.

 

Kondenzační či ventilační?

Z technologického hlediska existují sušičky kondenzační a ventilační. Zatímco kondenzační sušička páru vzniklou při sušení přeměňuje na vodu, ventilační sušička jen ohřívá nasátý vzduch a vypouští ho ven. Kondenzační sušičky se ještě dělí na parní a s elektrickým čerpadlem. Každý model má své přednosti a nedostatky a ty doporučujeme konzultovat s odborníkem.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *