TIPY

Správně izolovaný dům zima neohrozí

Venkovní teploty už dávají jasně najevo, že na léto můžeme jen vzpomínat a zima je před námi. A s ní i topná sezona, která začala před několika týdny a potrvá pěkných pár měsíců. Většina majitelů rodinných domů se už teď děsí celkové částky za vytápění a hledá způsob, jak ušetřit. Základem je správná izolace domu.

V letošním roce bude topná sezóna opravdu náročná především finančně a každá možnost, jak ušetřit, je jistě vítána. U vytápění panuje jednoduchý princip, čím víc topíme, tím vyšší máme náklady. Ne vždy to ale znamená, že máme doma potřebné teplo, často nám totiž ono drahé teplo uniká a my tak stále topíme a topíme a platíme za něco, co si vlastně ani neužijeme. Je proto potřeba teplo v domě udržet, s čímž pomáhá izolace. I pro  tradičním zateplení fasády a výměně oken a dveří se ale většina majitelů domů potýká s úniky tepla. Je to proto, že nejvíce ho mizí přes strop, který má často jen minimální nebo žádnou izolaci. Skrz něj může mizet až třetina tepla a my tak pak zbytečně platíme vysoké náklady za vytápění. Důležitým krokem je proto izolace stropů, která nám pomůže udržet teplo doma a zamezí jeho únikům.

Zatímco u jiných metod izolace je potřeba vybrat vhodnou dobu a také počasí, foukaná minerální izolace je efektivní a rychlé řešení bez ohledu na roční období. Aplikace je hotová již za několik hodin a okamžitě začíná fungovat, a tedy i šetřit naši peněženku. Na vybrané místo se izolační materiál aplikuje foukáním pomocí hadice, která vede do zásobníku. Jako izolant je používána minerální vlna, která se neslehne, je nehořlavá a také odolná proti plísním a škůdcům. Díky technologii foukání se izolant dostává i do nejmenších mezer a spár, čímž vytváří dokonale souvislou plochu a zabraňuje vzniku tepelných mostů.

Foukaná minerální izolace k nám přišla ze skandinávských zemí, ve kterých je dokonalá izolace domu naprostou nutností. V zimě pomáhá šetřit až třetinu nákladů na vytápění a v létě chrání podkrovní místnosti před přehřátím.

Související příspěvky

Správný výběr realitní kanceláře

redakce

Kupte krásné starožitné obrazy v aukci a prodejte ty své

redakce

Originální a netradiční nábytek do domácnosti nenajdete v klasických obchodech

redakce