TIPY

Sklo pod kamna zajistěte podložkami

Kamna se stala opět součástí našich domovů. Řada lidí se kvůli drahému plynu a elektřině vrátila k tradičnímu topení obnovitelnými zdroji ­– dřevem, briketami či peletami. Nezapomeňte žáruvzdornou podložku u kamen zajistit tak, aby nejezdila. Jen tak je bezpečnou.

Okolí kamen musí být z bezpečnostních důvodů zajištěno proti požáru. Kdo má doma keramickou dlažbu, má problém vyřešen. Častěji se však setkáváme s podlahami z hořlavých materiálu, jakými jsou dřevo či plovoucí podlahy z laminátu. Ty je nutné zajistit podložkou z nehořlavého materiálu. Nakonec ji však oceníme i u keramické dlažby, zejména pokud máme světlé spárování. Podložka pod kamna zabrání jeho znečistění.

Jak vybrat sklo pod kamna?

Abychom se vyhnuli nutnosti pokládky keramické dlažby kolem kamen, volíme podložky pod kamna z nehořlavých materiálu – tradiční jsou ty kovové a ze skla. Sklo pod kamna je dnes využíváno nejčastěji. Je velice estetické a odolné. Nenarušuje celistvost prostoru použitím jiného výrazného materiálu. Díky tomu se místnost opticky nezmenší. Sklo je zcela nenápadné. Správně zvolené sklo lze použit pod kamna, nebo před ně. Vždy závisí na typu kamen, jejich postavení v prostoru či hmotnosti.

TIP: Na webu Kamnařina – Kamnarina.cz, u specialistů na vše pro kamnařinu, si lze vybrat sklo pod kamna v různých tvarech – klasické čtvercové, obdélníkové, do rohu, s oblouky, dokonce ve tvaru kapky, které se rovněž hodí pro rohové instalace.

Nezapomeňte na upevnění skla

Sklo je nutné vždy zajistit proti pohybu. Na hladkých podlahách má tendence se různě posouvat a jezdit po podlaze. Nemusí tak dostatečně chránit proti požáru, současně může být příčinou úrazu, když spolu se sklem uklouzneme. Zajištění je zcela jednoduché. Používají se k tomu silikonové podložky pod sklo. Jsou nenápadné a téměř neviditelné. Snadno se též instalují. Kdykoliv je možná demontáž bez poškození podlahy, skla i bez nutnosti nářadí. I tyto podložky pod sklo pod kamna pořídíte v e-shopu Kamnarina.cz.

Související příspěvky

Jak se liší pelech pro velké a malé psy?

redakce

Když nábytek z masivu tak takový, aby opravdu vydržel!

redakce

Den otevřených dřevostaveb: Vykročte za vysněným bydlením

redakce