TIPY

Řezací nástroje jsou povinnou výbavou každého řemeslníka

Je lhostejné, jestli jste kutil amatér, nebo profesionální řemeslník. Není důležité, zda bydlíte v bytě, kde různé opravy nepatří k běžným denním činnostem, či žijete ve starém domě, který postupně rekonstruujete. Základní nářadí, k němuž patří i řezací nástroje, byste měli mít k dispozici vždy.

 

Co jsou nástroje pro řezání?

Řezací nástroje představují pomůcky určené k řezání různých materiálů. Nepatří sem pouze nůž, jak by se mohlo zdát, nýbrž i nůžky, skalpel, kotoučová a tavná řezačka, keramický řezač a další. Využití najdou nejen v průmyslu – v provozech, ve skladech či v expedici. Mnohdy se stávají nepostradatelnými pomocníky domácích kutilů.

 

Skalpely nejsou určeny jen chirurgům

Lehce se s nimi manipuluje, jsou bezpečné, zvládnou uříznout tvrdý papír, karton i plast. Vzhledem k přesnosti řezu patří skalpely k hojně využívaným řezným nástrojům. Existují jednorázové, ale i s výměnnou hlavou. Ačkoliv se to nezdá, vyznačují se značnou variabilitou – vyrábí se jak pro praváky, tak i leváky. Držáky skalpelu mohou být plastové, dřevěné či kovové. Navíc s možností protiskluzové úpravy, případně jsou koncipovány tak, aby poskytovaly bezpečnou manipulaci v rukavicích.

 

Při opotřebení můžete jen vyměnit čepel

Většina řezacích nástrojů má vyměnitelné náhradní čepele. To, že je čas na výměnu, poznáte podle kvality řezu. Je-li otřepený, nepřesný, případně vám připadá manipulace s nástrojem těžší než kdy jindy, pořiďte si náhradní čepel podle typu řezacího stroje. Vybírejte mezi hákovými, trapézovými, dlátovými, ale i rotačními a kruhovými čepelemi. Seženete i náhradní čepel ke skalpelům a klasickým nožům.

 

Opatrnosti není v případě řezných nástrojů nikdy nazbyt

Aby vám řezné nástroje dobře sloužily, je nutné pořídit si je v odpovídající kvalitě. Techni Trade s.r.o. jako výrobce a dodavatel strojních nožů, řezných nástrojů a dalšího zboží poskytuje zákazníkům produkty, na které se můžete spolehnout. Český specializovaný obchod disponuje velkými skladovými zásobami. Škrabák, kleště i veškeré řezné nástroje s příslušenstvím většinou odesílá již den po obdržení objednávky.

Související příspěvky

S koupí vysněného bydlení se neukvapte. Vše má svá pro i proti

redakce

Vyberte si kvalitní udírnu. Podívejte se na všechny typy

redakce

Aby byl úklid jednodušší…

redakce