TIPY

RENOVACE ZAHRADNÍHO NÁBYTKU

Aby vám zahradní nábytek vydržel v co nejlepším stavu a odolal různým vlivům počasí, je potřeba jeho důkladná údržba. Jen tak zajistíme perfektní stav po mnoho let. V několika krocích vám ukážeme, jak lze jednoduše i zahradnímu nábytku vrátit jeho původní vzhled.

 

Krok 1: Broušení a odstranění zešednutí

Pokud již dochází k odlupování starého nátěru, je vhodné tyto volné částečky odstranit ručně kartáčem, brusným kartáčem nebo pomocí brusky. Je-li zahradní nábytek zašedlý, je jediný způsob, jak mu vrátit starou podobu použitím ADLER Holzentgrauer. Zahradní nábytek nejdříve navlhčete vodou, aby dřevo nebylo tak nasákavé a abyste zamezili zbytečně vysoké spotřebě přípravku. Holzentgrauer aplikujte na dřevo štětcem nebo kartáčem. Po 10-20 minutách opláchněte ošetřené dřevo vodou. Nyní musí dřevo dobře vyschnout, aby byl nátěr olejem hezký a rovnoměrný.

 

Krok 2: Aplikace teakového oleje

Před použitím oleje musí být nábytek zcela suchý. Používejte pouze olej, který je určený pro tyto účely. Na ošetření zahradního nábytku je nejlepší použít teakový olej Pullex od společnosti ADLER. Olej chrání před praskáním, zvětráváním, růstem řas a šednutím způsobeným sluncem, větrem a vlhkostí, což prodlužuje život vašeho dřevěného zahradního nábytku. K nanášení zvolíme tkaninu, která nepouští vlákna, a s její pomocí vetřeme olej do dřeva. Obzvláště hladkého povrchu dosáhneme, pokud budeme olej vtírat brusným rounem.

 

Krok 3: Druhá aplikace oleje

Naolejovaný zahradní nábytek nechejte uschnout asi 6 hodin. Je možné provést mezibrus brusným rounem a následně podruhé vetřít teakový olej. Nejlepší je udržovat zahradní nábytek pomocí oleje Pullex Teaköl jednou za rok. To prodlouží životnost dřeva vašeho nábytku a vy si ušetříte podstatně namáhavější renovaci.

Po sezóně je dobré myslet na uskladnění, aby vám dřevěný nábytek vydržel v dobrém stavu. Uložte ho přes zimu na dobře ventilovaná místa, kde bude chráněný před deštěch i sněhem. Naopak skladování na suchém a teplém místě se nedoporučuje, protože by se tím vysušoval. Nábytek také nepřikrývejte neprodyšnými obaly, ale nechejte jej volně dýchat a těšit se, až jej zjara opět vystavíte prvním slunečním paprskům.

Související příspěvky

Jak uklidit po rekonstrukci?

redakce

Jak na internetu koupit kvalitní plechovou garáž za slušnou cenu?

redakce

Beton? Ne, anhydrit!

redakce