TIPY

Proč vsadit na zelenou elektřinu?

Máte pocit, že je zelená energie příliš drahá? A věděli jste, že skutečný rozdíl v ceně je v celkovém vyúčtování minimální? Kolem zelené elektřiny stále panuje řada zbytečných mýtů a polopravd. Je to velká škoda, protože ekologické zdroje energií by měly být řešením pro budoucnost, jak si zachovat vysoký životní standard a zároveň nezatěžovat naši planetu.

 

Elektřina z obnovitelných zdrojů

Když se řekne elektřina z obnovitelných zdrojů, co si pod tím představíte? Hlavním principem je fakt, že tato energie není o tolik dražší v porovnání s běžným zdrojem. Jejím výběrem za rok zaplatíte zhruba o 80 Kč více a zároveň víte, že zelená energie má záruku svého původu. Většinou navíc máte na výběr, jestli chcete odebírat elektřinu získanou ze slunečných, větrných, vodních elektráren nebo z bioplynové stanice.

Zelená elektřina je výrazně šetrnější pro planetu. Její výrobou je produkováno minimum škodlivých spalin a veškeré zdroje jsou obnovitelné, což znamená, že pro výrobu další energie není třeba tak velký vstup. Každá ekologická domácnost, která se snaží o důkladné třídění odpadu a snížení své ekologické stopy, by neměla zapomínat i na to, odkud pochází spotřebovávaná elektřina. Pokud zatím nemáte chytré bydlení s vlastními solárními panely, hodí se alespoň odebírat zelenou energii od svého dodavatele. Zatím ale stále nejde o běžnou nabídku, takže energii se zárukou původu nenabízí všichni poskytovatelé. Vybírejte proto pečlivě, ať má změna skutečně smysl.

 

Máte svého dodavatele?

Při výběru dodavatele energií je důležité sledovat několik hlavních kritérií. Mezi ně patří i nabídka ekologické energie. Ta je otázkou budoucnosti, a díky větší nabídce může dodavatel ekologické elektřiny nabídnout přiměřenou cenu, která je téměř stejná v porovnání s klasickou elektřinou.

Související příspěvky

Až se jaro zeptá, co jsi dělal v zimě

redakce

Proměňte balkon ve vlastní bio oázu

redakce

Úklidová firma, která umí. Mytí oken, čištění fasád Praha

redakce