Search

Proč si pořídit kondenzační kotel?

Pomalu nastává podzimní období a s ním se po chvíli chtě nechtě přihlásí také topná sezóna. A každý chce topit co nejlevněji. V poslední době však naštěstí čím dál víc lidé myslí i na ekologii, takže jde i o to, aby bylo topení co nejšetrnější k životnímu prostředí. Pokud tedy právě stojíte před rozhodováním, jaký nový kotel si máte pořídit, zkuste se podívat na výhody kondenzačních kotlů.

 

Kondenzační kotel

Kondenzační plynové kotle jsou v současné době nejúspornější zdroje vytápění, které si můžete pořídit. Oproti klasickým plynovým kotlům májí rovněž znatelně vyšší výkon. To je způsobené především tím, že zatímco v případě klasického kotle jsou spaliny odváděné přímo do komína, kondenzační kotle teplo ze spalin dokážou využít a dále zužitkovat při vytápění. Jejich teplota totiž dosahuje 130 až 180 °C. V případě kondenzačního kotle spaliny procházejí výměníkem, kde zkondenzují a ohřívají vodu v topení. A právě díky tomuto je účinnost kondenzačních kotlů vyšší než 100 %, a ročně tak za vytápění ušetříte i 15 až 25 % dosavadních nákladů. Tyto kotle jsou také mnohem šetrnější k životnímu prostředí, mají totiž nízké hodnoty emisí COve spalinách.

 

Montáž kotle

Možná vás u kondenzačního plynového kotle na první pohled zastraší vyšší pořizovací náklady, jak už ale bylo řečeno, peníze se vám vrátí. A po pár letech bude kondenzační kotel už jen vydělávat. Před jeho pořízením nemusíte řešit ani žádnou složitou výměnu topného systému. Můžete jej nainstalovat na jakýkoliv stávající. Navíc se díky svým rozměrům instaluje velice snadno. Pokud tedy sami chcete vyzkoušet kvality kondenzačních plynových kotlů, navštivte internetové stránky viessmann.cz, kde najdete velký výběr kvalitních kotlů. Všechny jsou navíc opatřeny tepelným výměníkem Inox-Radial z ušlechtilé nerezové oceli.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *