TIPY

Proč jsou 3D vánoční stromky ekologickou volbou

Meta description: Se sháněním dokonalého živého vánočního stromku se pojí spousta obtíží. Dejte šanci full 3D vánočnímu stromku a zjistěte, jaké jsou jeho výhody.

Myslíte ekologicky? 3D vánoční stromky byly vynalezeny přímo pro vás

Určitě to znáte. Vánoce se blíží a vy máte tendenci pořád odkládat shánění vánočního stromku. Vždyť je na to ještě dost času… Ani se však nenadějete a svátky jsou tady!

Po tomto uvědomení obvykle následuje zoufalá snaha sehnat stromeček, který se vám bude líbit. Při této činnosti ztratíte spoustu času a nervů, a nakonec domů donesete stromek nesouměrného tvaru. Pokus upravit jej dopadne tak, že se ze stromečku stane jeho miniaturní verze vhodná akorát na vystavení na stolečku. Nechcete být hlavním hrdinou tohoto tragikomického příběhu? Vsaďte na umělý stromeček z PVC.

 

Živý stromeček a ořezání do stojanu

Můžete namítnout, že sehnat vyhovující živý vánoční stromek není přece nic těžkého. I když však budete mít štěstí a seženete živý stromek, který bude mít krásnou přirozenou barvu a souměrný tvar, ani zdaleka nemáte vyhráno. Je tu totiž jeden klíčový moment, od jehož úspěšnosti závisí to, zda bude stromek hrdou ozdobou domácnosti a dominantou vánoční dekorace nebo jen pouhým stínem vašich představ o dokonalém stromečku.

Jedná se o finální ořezání do stojanu. Tato činnost vyžaduje někoho, kdo má dostatek trpělivosti a zkušeností. Pokud se ořezání nezdaří, může tento neúspěch vyústit až do hádky. Kolik hádek vzniká při stavění stromečku a přípravě výzdoby? A to jsou Vánoce paradoxně známé jako svátky radosti a klidu…

Výhody umělých vánočních stromků

V porovnání se živými mají umělé stromečky hned několik předností. Když je stavíte, není potřeba je zarovnávat ani zkracovat. Stačí je umístit do vhodného stojanu a ozdobit. Pokud je umělý stromek z kvalitních materiálů a při jeho výrobě byly použity pokročilé výrobní postupy, vydrží vám klidně několik desetiletí. Díky tomu nebudete produkovat zbytečný odpad, čímž přispějete k ochraně životního prostředí. Stromek bude navíc pořád vypadat jako nový.

Klasické nebo 3D vánoční stromky?

Kromě klasických se čím dál větší oblibě těší i 3D vánoční stromky. Jaký je mezi nimi rozdíl? Pokud jde o ekologické hledisko, klasický stromek z polyesteru s plochým jehličím budete muset měnit častěji, čímž bude vznikat odpad.

Ekologičtější alternativou je proto rozhodně 3D stromeček nebo full 3D vánoční stromek. Tyto druhy umělých stromků obsahují třírozměrné jehličí, které je prakticky nesmrtelné. Proto je jejich životnost klidně delší než 20 let. Kromě tradičních zelených se můžete rozhodnout i pro zasněžený vánoční stromeček nebo pro stromeček se zabudovaným LED osvětlením nebo ozdobený šiškami.

Jediný důvod, proč byste tento stromek mohli chtít vyměnit za jiný, je ten, že byste našli nějaký, který by se vám líbil ještě více. Proto je dobré vybrat si stromek s nadčasovým vzhledem. Jestli ale opravdu toužíte po změně, zkuste si místo nového stromečku pořídit raději nové vánoční ozdoby. Díky nim bude totiž váš stromek vypadat úplně jinak. Krásněji. Originálněji.

Související příspěvky

 „Práce ve výškách Brno“ – specialisté na výškové mytí oken

redakce

Akční nabídka nábytku od mipik.cz

redakce

Bezpečná a rychlá koupě nemovitosti není utopie. Na koho se obrátit pro bezproblémový průběh?

redakce