TIPY

Pro spánek jako v bavlnce

Míváte migrény, bolesti zad nebo se ráno vzbudíte se zablokovaným krkem? Za podobné problémy může až v 90 / špatná matrace, která je proleželá a neposkytuje tělu dostatečnou oporu během spánku.

Jistě si každý už sám několikrát zkusil, jaké to je být nevyspalý. Výkonnost klesá na nulu, děláme chyby, jsme nepozorní a nemyslíme na nic jiného, než na ulehnutí do postele. Pokud se jedná o nárazovou záležitost, v pohodě ji zvládneme. Když jsme ale nevyspalí dlouhodobě, začne se to špatně projevovat na našem zdraví. Bolavá záda a pocit stálé únavy jsou jen prvními příznaky toho, že bychom měli začít se svým spánkem něco dělat. Noční převalování, nemožnost najít pohodlnou polohu pro spánek a časté buzení pak vede jen k tomu, než jsme ráno více unavení, než když jsme si šli lehnout. Otázkou zůstává, jak vybrat matraci, která bude vyhovovat našim potřebám a bude se nám na ní spát jako v bavlnce.

Existuje více typů matrací a samozřejmě i rozměrů a tvrdosti. Taštičkové matrace uvolňují svalové napětí v době spánku. Jádro tohoto typu matrace obsahuje několik stovek jednotlivých pružin, které jsou  obalené v netkané textilii a reagují tak na každý pohyb. Pod tlakem těla se jednotlivé taštičky tvarují  a vytváří anatomické zóny. V kombinaci s vysoce elastickou paměťovou pěnou, pracující na bázi dotyku a tepelného zahřátí, je pak opora pro tělo ještě efektivnější. Oblíbené jsou také matrace ze studené pěny, které se svou strukturou podobají mořské houbě a díky pórům tak skvěle zajišťují odvod tepla a vlhkosti. Sendvičové matrace zase nabízí změnu tvrdosti matrace jejím pouhým otočením. Společnosti, které se na prodej matrací specializují, rádi pomohou s výběrem té správné pro vaše potřeby.

Každý člověk je jiný, má jiné návyky při spánku a požaduje jiné potřeby. Někdo dá přednost velké a široké matraci, na které se jiný bude cítit nesvůj a ztracený. To samé platí i o tvrdosti matrace, jednomu způsobí přílišná měkkost bolavá záda a druhý se nevyspí, když je matrace moc tvrdá. Vybírejte tedy především tak, aby se dobře spalo vám.

Související příspěvky

Život pod střechou aneb co vše obnáší bydlení v podkroví

redakce

Myčka vs. ruční mytí ve dřezu: Co je skutečně výhodnější?

redakce

Slibem nezarmoutíš a s penězi uteč

redakce