TIPY

Pro spánek jako v bavlnce

Míváte migrény, bolesti zad nebo se ráno vzbudíte se zablokovaným krkem? Za podobné problémy může až v 90 / špatná matrace, která je proleželá a neposkytuje tělu dostatečnou oporu během spánku.

Jistě si každý už sám několikrát zkusil, jaké to je být nevyspalý. Výkonnost klesá na nulu, děláme chyby, jsme nepozorní a nemyslíme na nic jiného, než na ulehnutí do postele. Pokud se jedná o nárazovou záležitost, v pohodě ji zvládneme. Když jsme ale nevyspalí dlouhodobě, začne se to špatně projevovat na našem zdraví. Bolavá záda a pocit stálé únavy jsou jen prvními příznaky toho, že bychom měli začít se svým spánkem něco dělat. Noční převalování, nemožnost najít pohodlnou polohu pro spánek a časté buzení pak vede jen k tomu, než jsme ráno více unavení, než když jsme si šli lehnout. Otázkou zůstává, jak vybrat matraci, která bude vyhovovat našim potřebám a bude se nám na ní spát jako v bavlnce.

Existuje více typů matrací a samozřejmě i rozměrů a tvrdosti. Taštičkové matrace uvolňují svalové napětí v době spánku. Jádro tohoto typu matrace obsahuje několik stovek jednotlivých pružin, které jsou  obalené v netkané textilii a reagují tak na každý pohyb. Pod tlakem těla se jednotlivé taštičky tvarují  a vytváří anatomické zóny. V kombinaci s vysoce elastickou paměťovou pěnou, pracující na bázi dotyku a tepelného zahřátí, je pak opora pro tělo ještě efektivnější. Oblíbené jsou také matrace ze studené pěny, které se svou strukturou podobají mořské houbě a díky pórům tak skvěle zajišťují odvod tepla a vlhkosti. Sendvičové matrace zase nabízí změnu tvrdosti matrace jejím pouhým otočením. Společnosti, které se na prodej matrací specializují, rádi pomohou s výběrem té správné pro vaše potřeby.

Každý člověk je jiný, má jiné návyky při spánku a požaduje jiné potřeby. Někdo dá přednost velké a široké matraci, na které se jiný bude cítit nesvůj a ztracený. To samé platí i o tvrdosti matrace, jednomu způsobí přílišná měkkost bolavá záda a druhý se nevyspí, když je matrace moc tvrdá. Vybírejte tedy především tak, aby se dobře spalo vám.

Související příspěvky

Oblíbili jste si minipivovary? Pořiďte si svůj vlastní

redakce

Halloween se blíží. Je dobré se na něj připravit

redakce

Práce realitního makléře je skvělou příležitostí pro podnikavé a schopné

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.