TIPY

Pro hledání i prodej bytu či domu je tu CINCINK

Ať už stojíte na jakékoliv straně, tedy prodáváte nemovitost, nebo naopak sháníte bydlení, čeká vás spousta starostí. Najít správného prodejce či kupce je jenom třešnička na dortu. Jestliže vás obchod s nemovitostí čeká poprvé, pravděpodobně si ani neuvědomujete, co všechno máte před sebou.

Nechceme vás děsit, spíš naopak. Chceme vám ukázat, že všechno můžete zvládnout levou zadní, když na to nebudete sami. A právě proto na český trh přišel férový realitní portál CINCINK.

 

CINCINK pod záštitou Komerční banky

CINCINK je nový realitní portál, který toho nabízí opravdu spoustu. Jde o startup, jenž vznikl před pár měsíci, přesto velmi rychle nabírá na popularitě. Komerční bance stojící za tímto nápadem se totiž dokonale povedlo zaplnit díru na trhu. Žádný takový web, který by sdružoval komplexní informace a pomoc při obchodování s nemovitostmi, doposud neexistoval.

 

Plejáda služeb na jednom místě

Na portálu CINCINK je dostupná inzerce zdarma, nicméně tím služby teprve začínají. Najdete zde rovněž CINCINKwiki se spoustou informací týkajících se prodeje a koupě nemovitostí. Pomohou vám se získáním hypotéky, provedou vás celým prodejem krok za krokem, a hlavně nabízí spojení s nejrůznějšími odborníky. Jednotlivé služby odborníků jsou zpoplatněné, platíte ovšem pouze za ty, jež potřebujete.

 

Co přináší prodávajícím?

Jestliže prodáváte nemovitost, CINCINK má pro vás připravenou nemalou pomoc:

Nechte si vytvořit inzerát

Kdo chce zaujmout, ten musí vyšperkovat inzerát. Abyste zaujali na první pohled, jsou důležité kvalitní fotografie. Nechcete-li zájemce odradit, potřebujete také dobrý text, který popisuje vše důležité a vyzývá k akci. Hodí se rovněž něco navíc, například plánek nemovitosti nebo 3D vizualizace. Ta může lidem ukázat, jak krásný domov by ve vaší nemovitosti měli. Designér ve vizualizaci vybaví byt moderním nábytkem a doplňky.

Cenu stanoví odborník

Kolik si za svou nemovitost řeknete? Aby částka nebyla ani příliš nízká, ani přemrštěná, měl by ji stanovit odborník.

Smlouvu musí zhotovit právník

Kupní smlouvu obvykle chystá ten, kdo nabízí prodej bytu. Tedy ne přímo daná osoba, ale právník. Stahování vzorů smluv z internetu se příliš nevyplácí.

 

Co získáte jako kupující?

Je-li vaším cílem koupě bytu, ve kterém se chystáte strávit zbytek života, měli byste vybírat obezřetně.

Nechte si provést technickou inspekci

Chcete si být jistí tím, co kupujete? Nechte si zpracovat technickou inspekci nemovitosti, abyste věděli, v jakém stavu nemovitost opravdu je a zda vám prodejce o něčem nelže.

Získejte dobrou hypotéku

Přes CINCINK si vyjednáte výhodnou hypotéku na bydlení. Aby taky ne, když za portálem stojí sama Komerční banka!

Neztraťte se v daních

Víte, že daň z koupě nemovitosti leží na vašich bedrech? A tušíte, do kdy ji musíte zaplatit, v jaké výši a na jaký účet? Daňový poradce vám vše vysvětlí.

CINCINK toho ovšem nabízí ještě mnohem více. Jestliže vás čeká obchod s nemovitostí, určitě byste to měli prozkoumat.

Související příspěvky

Na co se soustředit při rekonstrukci bydlení

redakce

České ručičky aneb patenty českých firem, které zlepšují naše bydlení i kvalitu života

redakce

Ruční nářadí se prodává samo, specializovaný obchod je snem každého kutila

redakce