TIPY

Přírodní extravagance v interiéru: Barevné dlažby v imitaci mramoru, kamene či betonu

Líbí se vám v interiéru přírodní materiály, máte rádi také barvy, a zároveň vám při zařizování nechybí odvaha? Máme pro vás řešení: Dlažby v imitaci mramoru, kamene, ale také třeba betonu v různých barevných provedeních. Kromě klasických, neutrálních odstínů se těší oblibě barvy, jako jsou modrá, zelená, cihlová nebo černá. Barevné dlažby s přírodním nádechem se mohou podobně jako jiné dlaždice stát i ozdobou stěn. Naprostou většinu z nich lze pokládat s minimální spárou. Interiéru dodají neotřelý šmrnc. Inspiruje se.

 

Barevné dlažby v imitaci mramoru zaujmou milovníky luxusních a nápaditých interiérů

Dlažba v imitaci mramoru bude v interiéru vždy známkou luxusu. Imitace mramorů v přírodních neutrálních barvách jsou již na trhu naprostou samozřejmostí. Pokud jste ale nejen milovníky luxusu, ale také neotřelých interiérových řešení, pak by se vám mohly líbit dlažby imitující mramor v antracitově černých, zlatých, sytě zelených, oranžovočervených nebo modrozelených tónech.

Specialisté ze společnosti M.B.KERAMIKA objevili pro své zákazníky netradiční imitace mramorů na posledním veletrhu obkladů, dlažeb a sanitární keramiky CERSAIE v italské Bologni.

I takto může vypadat extravagantní dlažba v imitaci mramoru. Jmenuje se Orobico, je vhodná do obýváku, koupelny či kuchyně.

 

Například dlažba v imitaci mramoru Cosmopolitan má výraznou strukturu mramorových žil a dá se pořídit v několika barvách. Jednou z těch odvážných je modrozelená. Tato imitace mramorů je unikátní. Dlaždice z keramiky interpretují také mramory, které se dnes již v přírodě netěží. Zatímco pravé mramorové podlahy z již vytěžených mramorů se těžko shání a jsou velmi drahé, jejich dokonalé imitace představují luxus za dostupnou cenu.

Dlažba v imitaci mramoru z keramiky s názvem Cosmopolitan je na designové fotografii použita jako obklad.

 

Příznivci betonu nemusejí spoléhat jen na šedou, hitem jsou barevné dlažby imitující beton

Že betonový design a barvy nejdou k sobě? Kdepak! Keramické imitace betonu nejsou na rozdíl od přírodního betonu jen šedé, ale mohou také doslova překypovat barvami. Z důvodu nadčasového designu a možností barevných kombinací jsou dnes dlažby v imitaci betonu velkým hitem.

Takovým příkladem je dlažba v imitaci betonu Lemmy, která získala cenu architektů za rok 2019. Tato imitace betonu má nádherné barvy, jako jsou modrá, zelená nebo cihlová. Na povrchu dlaždic jsou kovové prolesky.

Dlažba v imitaci betonu s názvem Lemmy má atraktivní design, hezky vypadá i jako obklad na stěně.

 

Dlažba v imitaci betonu s názvem Glocal v cihlové barvě je zajímavě použita na stěně jako obklad.

 

Neotřelý kamenný design: Jak by se vám v interiéru líbila černá dlažba v imitaci kamene?

Také dlažby v imitaci kamene mohou mít odvážnější design. Příkladem může být černá dlažba imitující kámen s názvem Uniquestone, která interiéru dodá noblesu a nadčasovou eleganci.  Má velmi proměnlivý povrch, což znamená, že při položení v ploše bude mít každá dlaždice tak trochu jinou kamennou strukturu. Podobnost s pravým kamenem bude dokonalá.

Dlažba v imitaci kamene s názvem Uniquestone může mít povrch v lesku i v matu.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné dlažby nebo obkladu v imitaci betonu, mramoru či kamene do koupelny, obýváku nebo kuchyně? Kontaktujte specialisty z online centra společnosti M.B.KERAMIKA, kteří vám rádi pošlou spoustu inspirace a obratem odpoví na jakýkoliv dotaz. Společnost již na dálku pomohla stovkám zákazníků z pohodlí jejich domova najít vhodnou dlažbu nebo obklad.

 

3 důvody, proč zvolit do interiéru dlažbu v imitaci kamene, mramoru či betonu

  1. Dokonalá podobnost s přírodním materiálem. Dlažby 21. století jsou vyrobené špičkovými digitálními technologiemi a jsou nerozeznatelné od pravého mramoru, kamene nebo betonu. Mnohdy jsou ještě krásnější než tyto materiály.
  2. Optické zvětšení místnosti. Řada keramických dlažeb a obkladů se vyrábí také ve velkých formátech, jako 60×60 cm, 80×80 cm, 60×120 cm, 80×160 cm a v ještě větších rozměrech. Na velkém formátu dlaždic vynikne kresba mramoru či kamene naprosto dokonale a každá místnost bude navíc vypadat světlejší a větší.
  3. Pokládka jen s minimální spárou. Naprostá většina moderních keramických dlažeb, a také obkladů, je rektifikovaná. To znamená, že se dají pokládat s minimální spárou 1 až 2 mm.
Dlažbu v imitaci kamene s názvem Valmalenco je možné oživit třeba barevnými dekoracemi z keramiky nebo mozaikou.

Související příspěvky

Zvládnete stavbu rodinného domu svépomocí?

redakce

Obavy z údržby teras a plotů ze dřeva? Máme řešení

redakce

Postavte si na obranu vašeho soukromí plot

redakce