TIPY

Preventivní ochrana bydlení se vyplatí

Den, kdy opustíme bezpečný přístav rodičů a naplno se vrhneme do života vlastní cestou, netrpělivě vyhlíží většina z nás. Když ta kýžená chvíle přijde, děláme všechno proto, abychom si vytvořily domácnost k obrazu svému. Každý zároveň musí počítat s tím, že pokud se vrhne do stavby nebo rekonstrukce domu, přijde ho to na opravdu hodně peněz. Nicméně to ve výsledku určitě stojí za to. V momentě, kdy máte veškeré práce hotové a může konečně dojít k nastěhování, je potřeba vnímat rizika, která vaši nemovitost ohrožují. A také se jim preventivně bránit.

 

Pojištění, která se vyplatí

Pokud už investujete peníze do vlastního bydlení, měli byste zároveň veškerý svůj majetek pojistit proti možným škodám. Nebezpečí dnes číhá na každém rohu a proto je dobré být na všechno předem připravený. Pojištění vztahující se na váš domov jsou:

  • pojištění nemovitosti/ domácnosti
  • pojištění občanské odpovědnosti

Klidné žití ve vlastním domě ohrožuje mnoho faktorů, které jednoduše nejsme schopní nijak ovlivnit. Když přijdou povodně, záplavy nebo silné větry, smetou vše, co se jim postaví do cesty. Pokud tedy nechcete po takové přírodní katastrofě lamentovat nad ztrátou domova i peněz, sjednejte si pojištění nemovitosti. Díky němu se nemusíte obávat následků přírodních vlivů ani lidského přičinění. Pojištění totiž kryje i škody způsobené odcizením stavebního materiálu nebo rozbité sklo.

Sebe a své blízké můžete ochránit i dalšími způsoby, které dokonce přesahují do běžného života mimo domov. Pojištění odpovědnosti platí celosvětově a vztahuje se na veškeré škody způsobené každodenní činností. Jedno pojištění navíc chrání celou rodinu, takže je skutečně na místě přemýšlet i o této možnosti.

 

On-line kalkulačka pro každého

Pokud si chcete zatím třeba jen nezávazně spočítat, kolik byste v případě vaší nemovitosti konkrétně platili, není nic jednoduššího, než využít internet. Ten totiž nabízí celou škálu portálů, kde lze provést kalkulaci pojištění nemovitosti. Jednoduše se tak můžete dostat k potřebným informacím a v případě spokojenosti s vypočítanou částkou pojištění třeba hned zajistit.

Dnešní doba je zkrátka plná možností a spoustu věcí dokážete vyřešit z pohodlí svých domovů. Proč tedy takové služby nevyužít, že?

Související příspěvky

4 tipy, jak vybrat správné prostěradlo

redakce

FOR ARCH 2019: Komfort znamená mít teplo i chlad

redakce

Afirmax Legnar – panely pro každý životní styl

redakce