https://lumax-nabytek.cz/
TIPY

PŘES DEN STYLOVÁ SEDAČKA, V NOCI KOMFORTNÍ POSTEL? Vyberte s námi správně sedací soupravu ke spaní

Zařizujete právě nový domov, nebo se jen chcete potěšit novou sedací soupravou, která vdechne Vašemu interiéru ztracený elán? Jděte na svůj interiér od lesa a pořiďte si vybavení, které Vás nezradí ani při výjimečných událostech a dokáže pomoci vždy, kdy Vás překvapí nečekaní hosté nebo situace.  

Sedací soupravy se spací funkcí jsou skvělým řešením do všech interiérů, ve kterých se život ani na chvíli nezastaví a je třeba je neustále flexibilně přizpůsobovat novým výzvám a situacím.  Zapovídali jste s přáteli a nechce se Vám je posílat uprostřed noci temným městem s neznámým řidičem z Boltu? Chce u Vás strávit léto tetička z Ameriky a nemá kde složit hlavu?  Rozkládací spací sedačka je připravena zasáhnout ve všech těchto situacích.

https://lumax-nabytek.cz/

Na začátku je nezbytné se zamyslet nad tím, jak často budete k přespávání sedačku používat. Hledáte nocleh jen pro příležitostné hosty, nebo chcete jedním kusem nábytku nahradit i plnohodnotnou postel, na kterou v menším bytě nemáte místo?
Pokud budete spaní na pohovce provozovat jen příležitostně, postačí pro Vaše potřeby standardní materiály výplní, které jsou už dnes v případě většiny sedaček pohodlné kvalitní. Většina výrobců kombinuje vlnité pružiny typu falistepolyuretanovými výplněmi, které někdy doplňují bonellové pružiny a zpravidla odolnější a elastičtější HR pěna.

TIP některé sedačky pro každodenní spaní používají kombinaci bonellových pružin a HR pěny jak na sedácích, tak na výsuvné části. Vzniká spací plocha je tak ve všech místech stejně pružná.

https://lumax-nabytek.cz/

V případě, že ale na sedačce plánujete spaní každodenní, může se vyplatit rozhlédnout po ještě kvalitnější spací ploše – a sice v sedačce chytře skryté klasické matraci. Výhodou tohoto řešení je celistvá rovná spací plocha s kvalitní oporou při spánku, díky které se budete budit skvěle zrelaxováni, stejně jako po spánku v klasické posteli.

TIP: Materiálem, na který se často zapomíná a který se sice nenachází uvnitř sedačky, ale má přesto velký význam, je potahová látka. Pokud na své sedačce plánujete častěji přespávat, je vhodné pořídit odolnější látku, která nebude náchylná k rychlému opotřebení a protržení. Takovou látku poznáte podle vysokého indexu otěru, který stanovuje tzv. Martindale test. Hledejte látky s vysokými indexy otěru, které jsou na intenzivní užívání připravené.

Minimalistická nebo prostorná? Rozvalte se přesně podle své chuti

Ne každá prostorná sedací souprava dovoluje pohodlné spaní a leckterá drobná pohovka zase dokáže překvapit možností prostorného rozkladu spací plochy, který Vás zaskočí svým pohodlím. Pokud na pohovce občasné či trvalé přespávání už nyní plánujete, je proto dobré se při výběru na velikost spací plochy specificky zaměřit.

Hledáte-li prostor pouze pro složení hlavy jednotlivce, stačí u spací plochy překontrolovat v podstatě jen délku, pokud ale chcete, aby byla sedačka pohodlná i pro dvě osoby, doporučujeme nepodcenit šířku spací plochy, která by v tomto případě raději neměla klesnout pod 120 cm. Preference samozřejmě vždy záleží na ochotě nocležníků sdílet společný prostor a jejich náročnosti na komfortní spánek.

Pokud ale zkrátka nemáte na velké kusy nábytku v interiéru prostor, do vysoké míry jej dokáží zaručit dobré konstrukční vlastnosti sedačky a kvalitní výrobní materiály, o kterých jsme se zmínili výše.

Investovat nebo ušetřit? Nebojte se udělat rozhodnutí sami podle sebe

Kritériem, které do každého nákupu chtě nechtě vstupuje, je přirozeně i pořizovací cena, a sedací soupravy nejsou žel bohu výjimkou. Pokud zařizujete nové bydlení, spojení sedací soupravy a postele v jeden kus nábytku může být příjemným kompromisem, který při důkladném výběru může ulevit nejen peněžence, ale i menšímu obývanému prostoru, ve kterém by postel společně se sedací soupravou zbytečně překážely.

Zvláště pokud má Váš domov méně rezidentů, může kvalitní rozkládací sedací souprava vytvořit příjemně minimalistický funkční prostor, který bude působit elegantním a upraveným dojmem.

https://lumax-nabytek.cz/

Na trhu existuje celá řada možností, které nabízejí řešení pro velké i malé interiéry v různých cenových hladinách. Naše rada na závěr je tak věnovat důkladnou pozornost výrobním materiálům a nebát se investovat do nábytku, který plánujete často či dlouze využívat. Odměnou Vám budou komfortní odpočinek a nasbírané síly, které budete díky kvalitní rozkládací sedačce čerpat nejen ve dne, ale i v noci.

Článek vznikl ve spolupráci s internetovým obchodem Lumax nábytek – místem, kde najdete kvalitní sedací soupravy a rohové sedací soupravy.

Související příspěvky

9 z 10 českých firem není spokojeno s vybavením zasedačky

redakce

Chaty z lodních kontejnerů jsou novým hitem. Celá stavba trvá pouhý měsíc!

redakce

Projekty bydlení v Plzni a okolí v roce 2016

redakce