TIPY

Pracujete ve své domácí dílně s kovy?

Pracujete doma s kovy často? Pak máme pro Vás tip – pořiďte si domů CNC frézku na domácí obrábění. Poslední dobou se totiž tyto domácí obráběcí stroje stávají velice oblíbené a čím dál více kutilů si tyto stroje pořizují do své garáže nebo dílny.

Co je to domácí obráběcí stroj?

Domácí obráběcí stroj funguje na stejném principu jako klasické velké obráběcí stroje jen s tím rozdílem, že domácí varianta je menších rozměrů. Díky malým rozměrům si ho mohou dovolit domácí kutilové, které ho využijí ve svých dílnách.

Na co lze CNC frézku využít?

CNC frézu si pořizuje čím dál více lidí do svého domova, protože tento stroj vytváří nejenom požadované výrobky, ale často pomůže i v nesnázích. CNC stroje jsou ideální pro domácí obrábění dřeva, plastů i neželených kovů, jako je např. hliník nebo mosaz.

Tato novinka je vhodná pro všechny domácí kutily, avšak pokud byste to s obráběním kovů mysleli vážně, bude to chtít pořídit soustruh.

Pořízení kvalitního obráběcího stroje

Na tomto stroji většinou každý pracuje cíleně. Aby však odvedená práce byla opravdu kvalitní, je zapotřebí pořídit si i kvalitní stroj. Jak však vybrat ten nejlepší soustruh pro domácí využití? My Vám doporučujeme v žádném případě výběr stroje nijak uspěchat. Než se pustíte do jeho výběru, odpovězte si na následující otázky, díky kterým budete mít alespoň trochu představu, co za obráběcí stroj shánět:

  • K čemu budete domácí obráběcí stroj využívat?
  • Jaký požadujete komfort při jeho ovládání?
  • Jak je konkrétní stroj spolehlivý?
  • Jakou požadujete dostupnost a kvalitu servisu?

Při výběru obráběcího stroje domů se zaměřte hlavně na to, jak je konkrétní soustruh spolehlivý, přesný a rychlý. To jsou totiž nejdůležitější body, které hrají důležitou roli, co se týče kvality konkrétního stroje.

Spolehlivost soustruhu

Jednou z nejdůležitějších vlastností, kterou by měl disponovat opravdu každý stroje, je spolehlivost. Přece jen nechcete mít doma obráběcí stroj, který se bude neustále zastavovat nebo stávkovat. Během zjišťování spolehlivosti u konkrétního stroje se také informujte na poruchovost. Ta totiž úzce souvisí se spolehlivostí. Pokud je stroj poruchový, pak rozhodně není spolehlivý a Vás to akorát zbytečně přidělává starosti navíc.

Přesnost a rychlost soustruhu

Ruku v ruce jdou se spolehlivostí také přesnost a rychlost soustruhu. I to jsou dvě nejdůležitější vlastnosti při výběru obráběcího stroje. Nikdo nechce stroj, který by pracoval pomalu a ještě navíc nepřesně.

Ať už si pořídíte jakýkoliv domácí obráběcí stroj, pamatujte, že je zapotřebí i u těchto strojů pravidelně pečovat a udržovat je, aby nedošlo k nějaké závadě. Pokud tak i tak dojde k poruše, bude nutné připravit si peníze. Opravy obráběcích strojů totiž něco stojí.

Související příspěvky

Kvalitní městský mobiliář

redakce

Kde sehnat krabice na stěhování – je to „EASY“

redakce

Vybírejte sedací soupravu pečlivě. Je to dominanta obýváku!

redakce