Search

Pracovní oděvy pro ženy – už nemusíte hledat v pánských variantách

Nejen v zaměstnání, ale čím dál častěji i ve svém volném čase potřebují ženy pracovní oblečení, které vydrží a přitom je pohodlné. Najít to pravé ale nebývalo vždy tak jednoduché.

Rozdíl mezi pánským a dámských střihem je zvlášť u kalhot znát. To samé platí i pro montérky nebo šortky. Ženy zkrátka potřebují trochu rozšířenější střih přes boky a často i zvýšený pas, aby se mohly bez omezení hýbat, ohýbat a zároveň mohly využít všechny funkce pracovního oblečení. Nezáleží na tom, jestli zrovna stavíte nový plot, zařizujete skalku nebo stěhujete králíkárnu, na práci je potřeba kvalitní oblečení které vás ochrání před znečištěním i drobnými úrazy při práci. Škrábance, třísky nebo oděrky se dlouho hojí a dokážou být nepříjemné a bolestivé, proto je lepší vybírat materiál oblečení pevný, odolný a přitom příjemný na dotek. No a u žen hraje svou roli samozřejmě i vzhled. U engelbert strauss si toto plně uvědomují a tak vyrábí a navrhují pracovní oděvy nejen odolné a funkční, ale také v moderním designu a barvách.

Soukromý projekt v rodinném domě, drobný podnikatel nebo zaměstnanci mezinárodní firmy, ve všech případech je dobré zvolit pracovní oděvy na míru potřebám. Různá odvětví a obory mají různé požadavky a proto se i jeden typ oblečení dělá v mnoha variantách. Rozlišují se nejen vzhledem, ale také různými poutky, kapsami a vychytávkami, které se při práci hodí a snadno do nich odložíte nářadí nebo potřebné drobnosti. I proto by měly montérky nebo třeba bunda dobře sedět velikostí, nikde neplandat ani neomezovat v pohybu, aby se jejich praktičnost mohla využít na plno.

V dřívějších dobách tak ženy často neměly na výběr a musely si vybírat jen z pánských střihů oblečení, což znamenalo nesedící velikost a zbytečné problémy s odřeninami v oblasti švů a dalšími nepříjemnostmi. Dnes už naštěstí nic podobného řešit nemusí, pracovní oblečení se vyrábí v dámské i pánské variantě a tak pro svou práci nebo koníček může každý vybrat to, co mu vyhovuje. Stejné je to i s pracovní obuví, na které se nevyplatí šetřit. Kromě pohodlí má za úkol ochránit vaše nohy a prsty před úrazem a tak vždy vybírejte s ohledem na činnosti, které v botách plánujete dělat. I v oblasti pracovní obuvi je mnoho možností k výběru, od nízkých přes kotníkové, s různými druhy zavazování či nazouvání a samozřejmě i v různých barvách, aby si mohly vybrat i dámy podle svého vkusu.

 

 
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *