TIPY

Postele podle materiálu. Jaká je nejlepší?

Jaká postel by se vám líbila? Klasická z masivu? Čalouněná? Či spíše boxspringová? U všech najdeme přednosti i nedostatky. Které to jsou? Dozvíte se z následujícího článku!

Z estetického hlediska se vám postel v první řadě musí líbit. Stane se totiž středobodem ložnice. Ladit musí nejenom vašemu oku, ale i se zbývajícím vybavením místnosti. To se týká i barvy postele, která může zapadat do barevného schématu dominujícího dané ložnici, tedy ladit se stěnami a podlahou, ale také být kontrastní. Co se funkčnosti týče, hlavními parametry při výběru by měla být bytelnost a odolnost. Postel by měla být pevná a s patřičnou nosností.

 

Cenově dostupná čalouněná

Dalším parametrem, na nějž se při výběru postele zřejmě zaměříte, bude její materiál. Cenově dostupné jsou například čalouněné postele, ať již celočalouněné nebo částečně čalouněné. U celočalouněných postelí je matrace součástí postele, a tudíž ji není možné měnit, což se dá považovat za jistou nevýhodu. Spolu s poměrně náročnými požadavky na jejich očistu. Čalouněné postele obecně se hůře čistí.

 

Pohodlný boxspring

Typem čalouněných postelí jsou postele boxspringové, neboli kontinentální. Ty v první řadě vynikají svou výškou, kvůli které jsou vhodné i pro osoby, jež mají problémy se vstáváním z nízkých postelí. Tyto postele také bývají velmi pohodlné. Skládají se totiž hned ze tří matrací – spodní pružinové, nosné pěnové a mnohdy i vrchní neboli topperu. To samozřejmě zvyšuje jejich váhu. Boxspringové postele jsou velmi těžké, což znesnadňuje manipulaci s nimi. Jakmile zkrátka boxspringovou postel někam umístíte, hned tak s ní nehnete. Na druhou stranu však představují téměř ideální řešení pro manželské postele. S kontinentální postelí zkrátka nic nehne, ani partner spící vedle. Jeho pohyb a mnohdy ani jeho přítomnost zkrátka díky masivní konstrukci ani nezaznamenáte.

 

Klasická postel z masivu

Snadnější na manipulaci každopádně jsou postele z masivu. Ty v podstatě představují jakousi klasiku, která nikdy nezestárne. Dřevo je navíc přírodní materiál, jenž je příjemný na dotek, krásně voní a celkově v místnosti navozuje útulnou atmosféru. Za jistou nevýhodu dřevěných postelí lze považovat skutečnost, že k nim musíte zvlášť pořídit rošt a matraci. Zato si ale můžete zvolit takovou, která vám po všech stránkách bude vyhovovat.

Související příspěvky

Bio enzymatické prostředky jako efektivní pomoc

redakce

Výškové mytí střešních oken, skleněných fasád, zimních zahrad. Práce ve výškách Praha 2

redakce

Bílé komody jako všemocní pomocníci

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.