TIPY

Postele podle materiálu. Jaká je nejlepší?

Jaká postel by se vám líbila? Klasická z masivu? Čalouněná? Či spíše boxspringová? U všech najdeme přednosti i nedostatky. Které to jsou? Dozvíte se z následujícího článku!

Z estetického hlediska se vám postel v první řadě musí líbit. Stane se totiž středobodem ložnice. Ladit musí nejenom vašemu oku, ale i se zbývajícím vybavením místnosti. To se týká i barvy postele, která může zapadat do barevného schématu dominujícího dané ložnici, tedy ladit se stěnami a podlahou, ale také být kontrastní. Co se funkčnosti týče, hlavními parametry při výběru by měla být bytelnost a odolnost. Postel by měla být pevná a s patřičnou nosností.

 

Cenově dostupná čalouněná

Dalším parametrem, na nějž se při výběru postele zřejmě zaměříte, bude její materiál. Cenově dostupné jsou například čalouněné postele, ať již celočalouněné nebo částečně čalouněné. U celočalouněných postelí je matrace součástí postele, a tudíž ji není možné měnit, což se dá považovat za jistou nevýhodu. Spolu s poměrně náročnými požadavky na jejich očistu. Čalouněné postele obecně se hůře čistí.

 

Pohodlný boxspring

Typem čalouněných postelí jsou postele boxspringové, neboli kontinentální. Ty v první řadě vynikají svou výškou, kvůli které jsou vhodné i pro osoby, jež mají problémy se vstáváním z nízkých postelí. Tyto postele také bývají velmi pohodlné. Skládají se totiž hned ze tří matrací – spodní pružinové, nosné pěnové a mnohdy i vrchní neboli topperu. To samozřejmě zvyšuje jejich váhu. Boxspringové postele jsou velmi těžké, což znesnadňuje manipulaci s nimi. Jakmile zkrátka boxspringovou postel někam umístíte, hned tak s ní nehnete. Na druhou stranu však představují téměř ideální řešení pro manželské postele. S kontinentální postelí zkrátka nic nehne, ani partner spící vedle. Jeho pohyb a mnohdy ani jeho přítomnost zkrátka díky masivní konstrukci ani nezaznamenáte.

 

Klasická postel z masivu

Snadnější na manipulaci každopádně jsou postele z masivu. Ty v podstatě představují jakousi klasiku, která nikdy nezestárne. Dřevo je navíc přírodní materiál, jenž je příjemný na dotek, krásně voní a celkově v místnosti navozuje útulnou atmosféru. Za jistou nevýhodu dřevěných postelí lze považovat skutečnost, že k nim musíte zvlášť pořídit rošt a matraci. Zato si ale můžete zvolit takovou, která vám po všech stránkách bude vyhovovat.

Související příspěvky

Zdravotní matraci byste neměli vybírat podle toho, zda se vám líbí

redakce

Přivítejte jaro s novými okouzlujícími vůněmi od PartyLite!

redakce

Erika má problém

redakce

Přidat komentář

* Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich údajů na tomto webu.