TIPY

Pořizujete si kamerový systém? Udělejte si jasno v těchto věcech

Předtím, než si pořídíte kamerový systém, je třeba si udělat jasno v několika věcech. Přečtěte si, na jaké otázky si například odpovědět, aby vás jen tak něco nepřekvapilo.

Co a na jakou vzdálenost potřebujete vidět?

Ty nejlepší bezpečnostní kamery dokáží na 60 metrů rozpoznat, že se jedná o člověka. Už na 30 metrů poté identifikují, zda se jedná o muže nebo ženu. A ve vzdálenosti 15 metrů poznáte, o koho přesně se jedná. Ujasněte si proto, zda toužíte po něčem takovém, nebo se spokojíte s nižší produktovou řadou.

Kvalita záběru hraje roli

Rozhodující pro vás samozřejmě bude i kvalita záběru, kterou vám daný kamerový systém poskytne. Kamery stejně jako lidské oko vidí odraz světla. To znamená, že kamera ve dne snímá odražené sluneční paprsky a v noci je třeba určitý přísvit.

Rozhodnout se můžete mezi přísvitem, který je pro lidské oko viditelný, nebo infračerveným. Ve druhém případě je ale třeba počítat s tím, že noční záběry budou pouze černobílé.

Jak dlouho chcete záběry uchovávat?

Některým lidem bude stačit, když budou záběry uchovávány po dobu několika hodin. Někdo jiný však naopak bude vyžadovat, aby byly uchovány aspoň 14 dní. A podle toho je třeba vybírat konkrétní řešení.

Jste připraveni na výpadek elektrické energie?

Při provozování kamerového systému se samozřejmě může stát, že dojde k výpadku elektrické energie. Zaskočí vás to, nebo na to budete připraveni a spustí se záložní zdroj elektrické energie? Pamatujte na to, že vypnout elektřinu může pachatel i záměrně.

Kdo bude správcem osobních údajů?

Před pořízením kamerového systému si také ujasněte, zda budete legislativní náležitosti řešit sami, nebo zda budete od realizátora kamerového systému vyžadovat související dokumentaci. Také je třeba si rozmyslet, zda budete správcem osobních údajů vy, nebo tím pověříte někoho jiného.

Více informací z oblasti kamerových systémů najdete na www.defendit.cz.

Související příspěvky

Poradíme, kdy koupit novou matraci

redakce

Když pohledného stolaře políbí múza, umí víc než „jen“ vyrobit kvalitní a krásný nábytek z masivu

redakce

Obklady do kuchyně – stylový a praktický ochránce zdí

redakce