Search

Pojištění domácnosti a nemovitosti musíte průběžně aktualizovat. Nebo ne?

Pojistit si majetek je jistě správný krok, ale sjednáním pojištění starosti nekončí. K častým chybám patří mylná domněnka, že produkt pokryje všechny případné škody – hodnota majetku se v průběhu času mění (např. pořídíte nové vybavení, drahý obraz apod.), a proto je důležité podmínky pojištění pravidelně aktualizovat.

 

Z čeho se počítá reálná hodnota majetku?

Určení hodnoty nemovitosti závisí na jejím typu, rozměrech, stavebních parametrech, použitém materiálu a dalších kritériích. Na jejím základě se pak stanoví výše pojištění majetku. Problém může nastat, když dojde k rozdílu mezi skutečnou hodnotou majetku a pojistnou částkou uvedenou ve smlouvě. Pak hovoříme o tzv. podpojištění, což je situace, kdy pojištěnec nedostane odškodnění v plné výši, ale pouze poměrnou část.

Vysvětleme si to na praktickém příkladu. Domácnost byla pojištěna na půl milionu korun (v době pojištění reálná hodnota, ale její hodnota časem stoupla na milion. Kdyby domácnost zcela zdevastoval požár, pojištěnec nedostane celou částku, ale jen polovinu. A právě to je důvod, proč nebrat pojištění domova na lehkou váhu a pravidelně smlouvu konzultovat se zástupcem pojišťovny.

 

Nejde to i jinak? Řešení nabízí ERGO

Chcete mít domácnost a nemovitost pojištěné, aniž byste se museli neustále zabývat podpojištěním?  Pojištění domácnosti a nemovitosti od pojišťovny ERGO byly navrženy tak, aby k takové situaci nemohlo dojít, a to díky paušální pojistné částce navržené na základě velikosti obytné plochy.

Pojišťovna ERGO k produktu navíc nabízí pojištění občanské odpovědnosti zdarma s možností připojištění odpovědnosti za psa či koně nebo odpovědnost pro další osoby, které v pojištěné domácnosti bydlí. Další informace najdete na ergo.cz.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *