Search

Plastová okna – stále nejvíce kreativní druh oken

Nemáte u své novostavby zájem o klasická okna, ale chtěli byste popustit uzdu kreativitě? Nebo rekonstruujete domácnost, ale také vám klasické druhy oken nevyhovují a chtěli byste více vsadit na originalitu provedení? Existuje hned několik druhů oken, ale pokud chcete být kreativní, rozhodně byste se měli zaměřit na okna plastová. V porovnání s hliníkovými i dřevěnými okny jsou stále nejvíce kreativní. Možnosti finálního provedení jsou obrovské.

Žádný tvar není problém

Plastová okna už dávno nemusí mít jen klasickou podobu čtverce nebo obdélníku. Máte zájem o okna trojúhelníková? U specializovaných a zkušených výrobců žádný problém. A pokud byste chtěli do svého interiéru půlkruhová nebo kruhová okna, i tyto varianty lze nechat vyrobit. Nebojte se popustit uzdu své fantazii.

 

Žádná barva není problém

Ani u barevného provedení oken se nemusíte bát větší kreativity. Základní a nejvíce využívané barvy jsou bílá a hnědá. Z vnější strany by barva oken měla ladit s fasádou a z vnitřní strany by mělo barevné provedení oken dokonale podtrhovat interiér. I okna mají na design bydlení velký vliv. Vnější i vnitřní strany oken mohou mít odlišné barevné provedení. Lze vybírat ze stovek barevných odstínů vzorníku RAL nebo z dekorů v imitaci dřeva.

bd_unhost

I odolnost je vyšší

U plastových oken ale není důležitá jen elegance, ale především kvalita provedení a odolnost. Pokud vám na kvalitě záleží, rozhodně byste měli vybírat okna z plastových profilů třídy A. Jestliže budete chtít, aby plastová okna byla z vnější strany více odolná, mohou být vybavena hliníkovými klipy. Stanou se z nich plastohliníková okna.

 

Kvalitu hledejte jen u zkušených výrobců

Mezi výrobci oken na našem trhu jsou ještě stále velké rozdíly. A to především v kvalitě vyráběných produktů a také v možnostech provedení. Jestliže máte zájem o netradiční okna například v provedení trojúhelník nebo kruh, rozhodně se obraťte na zkušené výrobce, kteří mají pro výrobu těchto oken dostatečně kvalitní techniku. Mezi takové výrobce patří i BOHEMIA PLAST GROUP s.r.o.
Jeden komentář u “Plastová okna – stále nejvíce kreativní druh oken

  1. Jiří U. napsal:

    Dobrý den, s článkem musím plně souhlasit. Jakmile někdo bude požadovat od výrobce kvalitní okna měl by žádat profil třídy “A“, jak ve ve článku, je to totiž nejtlustší profil. Také je důležité požadovat aby okna byla vyrobena z prvoplastu, jelikož ten lépe drží ve svárech. Požadujte znát původ oken, protože na trhu je mnoho překupníků, kteří nemohou za kvalitu a původ oken ručit. Všechny tyto informace si nechte zapsat do kopní smlouvy, předejdete tak všem nepříjemnostem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *