TIPY

Parkujte u svého domu pohodlně

Parkování je velký problém dnešní doby. Majitelé rodinných domů mají oproti lidem ze sídliště jistotu, že vždy pohodlně zaparkují a nebudou muset objíždět místo bydliště několikrát. Řeší ale jiné problémy.

 

Pohodlné otvírání garáže

Na sídlišti zaparkujete, vystoupíte, zamknete auto a odcházíte. U rodinného domu musíte zpravidla vystoupit, otevřít garážová vrata, zajet autem, zavřít garáž a pak se vrátit do auta pro věci z práce nebo nákup. Někdy ještě i zavřít a pustit psa. Ráno vás pak čeká stejné kolečko, jen v opačném pořadí. Garáž má své výhody, auto je chráněné před počasím i zloději, v zimě se nemusíte starat o zamrzlá okna a v létě je schované před sluncem, ale každý den ztratíte mnoho času při parkování. Garážová vrata vám mohou ušetřit čas i zbytečnou práci, zvlášť pokud máte dálkové ovládání vrat. To pak jednoduše otevře vrata, když se budete blížit a stisknete ovladač a vy pohodlně zajedete do své garáže, aniž byste museli opustit auto.

 

Různé typy vrat

Garážová vrata se vyrábí v několika typech, které se odlišují především způsobem otevírání. Podle vaší garáže je tak možnost vybrat si ideální řešení, které bude pohodlné i praktické. Pokud přes garáž často chodíte do domu, zvolte si posuvná vrata, jejichž výhodou je právě možnost jen částečného otevření. Zasouvají se podél zdi a je tak možnost nechat je otevřené třeba jen na metr pro snadný průchod. Nejoblíbenější variantou jsou sekční garážová vrata, která se zasouvají podél stropu a nepotřebují tak žádné místo před sebou a navíc máte volný prostor podél stěn pro regály nebo police. Hodí se také tam, kde není možné využít klasická dvoukřídlá vrata ke garáži, třeba pokud vyjíždíte přímo do silnice a otevřená křídla vrat by bránila provozu.

Garáž by měla sloužit k bezpečnému parkování a ochraně auta, případně i uskladnění sezónních věcí. Každodenní používání by tak mělo být pohodlné a nijak zbytečně namáhavé, aby garáž stále sloužila nám a ne my jí. S tím dokážou kvalitní vrata velmi dobře pomoci.

Zařiďte si tedy své obydlí se vším všudy tak, abyste měli každý den co nejpříjemnější a nejpohodlnější.

Související příspěvky

Výrobce zahradního nábytku VLADEKO – vysoká kvalita za nízké ceny

redakce

Parametry kamer, které byste měli znát před nákupem

redakce

Přivítejte jaro s novými okouzlujícími vůněmi od PartyLite!

redakce