Search

Paravány – jak je umístit v kanceláři?

Běžný pracovní život přináší nespočet situací, kdy je potřeba předat důležité informace kolegům, současným i potenciálním zákazníkům i dalším lidem, pro které mohou být užitečné a zajímavé. Způsobů prezentace může být mnoho, od aktivní přednášky po dlouhodobé umístění relevantních materiálů na vhodném místě. Vždy je však příjemné mít k dispozici kvalitní vybavení, které vás při prezentaci podpoří. Právě takovou pomoc nabízí i paravány vhodné k umístění na výstavách, veletrzích, společných firemních prostorách, a také v kancelářích. Jak je ale v posledně jmenovaném případě konkrétně využít a jak je tam co nejlépe umístit?

 

Paravány v kanceláři

I v rámci jedné kanceláře je často potřeba předávat informace. Paraván je proto užitečnou pomůckou v každodenním chodu dané kanceláře. Lze na něj umístit plány prací, informace o nadcházejících událostech relevantních pro zaměstnance, důležitá telefonní čísla, vyhodnocení již dokončení projektů nebo částí těch aktuálních i mnohé další informace. Nově se ale na trhu objevili tzv. skleněné paravány – na které lze i psát, a protože jsou dané paravány mobilní, tak se automaticky stávají užitečným pomocníkem do každé kanceláře. Při diskusích lze paraván použít i jako plochu pro vytváření nejrůznějších schémat, vyvěšování grafů, tabulek nebo jakýchkoliv jiných prvků pro podporu nápadů a idejí.

 

Umístění paravánu

Obecně nelze samozřejmě říci, jaká poloha je pro umístění paravánu ideální, vždy záleží na velikosti a dispozicích kanceláře. Záleží také na tom, zda je třeba, aby měli pracovníci vyvěšené informace vždy na očích. Pokud ano, paraván bude umístěn na nějakém místě uprostřed kanceláře, v případě, že paraván bude používán pouze v případě diskuse nebo interní prezentace, najde své místo spíše v rohu místnosti. Paravány lze však využít i dalším způsobem – jako přepážku oddělující jednotlivá pracovní místa ve sdílené kanceláři a zajišťující jednotlivým pracovníkům soukromí. Tomu bude následně odpovídat i jejich umístění. Možnosti využití paravánu v kanceláři jsou zkrátka opravdu široké!

Tento článek pro Vás vypracovala consulta.cz – odborník v oblasti vybavení kanceláří, škol a i školek.
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *