TIPY

Nejsnadnější cesta k úspoře za plyn

Boj s energetickými dodavateli není vůbec jednoduchý. Meziroční růst cen hraje v jejich prospěch, čímž se dostáváme do stále většího znevýhodnění. Rodinný rozpočet je u většiny domácností limitován a s každým dalším výdajem se okrádáme o prostředky, které by se daly využít mnohem smysluplněji. Pojďme se podívat na efektivní strategii a cenné rady – jak ušetřit na plynu.

 

Co ovlivňuje cenu plynu nejvíce?

Nedoplatky vycházející ze spotřeby energií jsou nepříjemnou součástí našich životů. V tomto roce s výsledkem příliš nepohnete, ale proč se nepřipravit na ten další? Faktury za plyn ovlivňují dva zásadní faktory, mezi kterými jsou cena plynu a rovněž roční spotřeba. Ovlivněte je vlastním rozhodnutím a osvojením si efektivních pravidel.

Cenu sníží změna dodavatele a roční spotřebu pak správně zvolené postupy a pravidla.

 

Kolik ušetříte za plyn změnou dodavatele?

Změna dodavatele není příliš populárním krokem a řada domácností se od tohoto způsobu úspor odvrací. Při tom se jedná o skvělou strategii, která vám může ušetřit i tisíce korun ročně. Pokud svůj dům vytápíte plynem, pak je úspora zaručená.

Přechod pod nového dodavatele je snadný a nepředstavuje žádná rizika spojená s přerušením dodávky plynu. Nový poskytovatel služeb se postará o veškerou administraci i o zrušení smlouvy s vaším stávajícím dodavatelem.

 

Efektivní úspora plynu

  • Jak snížit účty a ušetřit na spotřebě plynu výrazné částky? Majitelům domácností vytápěných plynem doporučujeme pravidelné servisní prohlídky a čištění. Plynový kotel zvýší svou výhřevnost, čímž lze výrazně ušetřit bez jakéhokoliv dalšího přičinění.
  • Nezapomeňte svou pozornost zaměřit na stav radiátorů v celém domě. Zbavte je od prachu a snažte se je nevyužívat k sušení nebo odkládání prádla. Také by neměly stát za nábytkem, kde je jejich funkčnost radikálně omezena.
  • Pamatujte na optimální pokojovou teplotu, která se pohybuje na 20° Celsia. V ložnici nebo v kuchyni je pak plně dostačující teplota 17 °C. Vyšší teplota je zbytečnou investicí do nepřiměřeného komfortu. Pokud chodíte do práce, start a vypnutí zatápění si naprogramujte dle své přítomnosti v domě.
  • Na ceně za zemní plyn se podílí i technický stav vašich oken. Zkontrolujte jejich těsnost a pokud už přesluhují, přemýšlejte o jejich výměně.

Související příspěvky

Tip – oslavte světový den spánku novou matrací

redakce

Vysát celý byt bez použití zásuvky je dnes už hračka

redakce

Objevte svět dveří. Proč jsou skryté zárubně skvělé pro nadčasové interiéry?

redakce